Noklausieties takas audio:

 

Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Žibgravas veselības takas nosaukums jau pats par sevi liecina par dabas takas galveno vērtību – gravu, kuras augstums vietām sasniedz 15 m. Taka vijas caur paugurainu meža reljefu gar Kauliņupītes gleznaino, līkumoto krastu. Gravā vērojamas netraucētas dabas norises un tā saista ar savu pirmatnību un dabas daudzveidību. Dabas takā vērojami savdabīgi, veci koki, avots, dīķītis un sastopamas tādas aizsargājamas sugas kā spožā skudra, ķērpis kastaņbrūnā artonija un sēne kastaņbrūnā kātiņpiepe. Ik pa laikam uz takas izvietoti informācijas stendi ar saistošu informāciju par dabas takā sastopamajiem augiem un dzīvniekiem, teikām un mīklām saistībā ar suitu dialektu, uz kuriem atbildes sniegtas katrā nākošajā stendā. Takas noslēgumā ierīkota atpūtas vieta, kas pieejama arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Slapjā laikā atsevišķi takas posmi var būt mitri un applūduši, ieteicams paņemt atbilstošus apavus.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Alsunga. Ieteicamais sākuma punkts: Autostāvvieta aiz brūnās norādes zīmes pie ceļa P119 (Kuldīga – Alsunga)

Takas sākums kartē: Lat:56.98428, Lon:21.57882

Pieejamība:   

 (iespējams piebraukt pie atpūtas vietas “Dančplacs” un iziet daļu takas) 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: 1,5 km

Marķējums: Marķēta ar speciālām norādēm – gājējs uz dzeltena fona ar virziena un atlikušās distances norādi

Atvērta: Ieteicams pavasarī un rudenī

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka, grants ceļš

 (lietus laikā un ziemā taka var būt slidena)

Labiekārtojums:   

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Alsungas novada pašvaldība, 26425015, muzejs@alsunga.lv

Info: Alsungas novada Tūrisma informācijas centrs, Skolas iela 11a, Alsunga, 26425015, muzejs@alsunga.lv, www.alsunga.lv 

Tuvākie veikali:  Alsunga

Tuvākās DUS: Jūrkalne, Ēdole, Kuldīga