Laika posmā no 2018. gada marta līdz 2019. gada decembrim no dzīves ārvalstīs Liepājā ir atgriezušies 133 cilvēki. Lai sekmētu reemigrācijas procesu tālāku sekmīgu norisi, 23. janvārī notika konference “Nākamā pietura − Liepāja. Darba un biznesa iespējas reemigrantiem”. Konferences galvenais mērķis bija iepazīstināt reemigrantus ar karjeras un izaugsmes iespējām Liepājā un sekmēt potenciālo reemigrantu vēlmi atgriezties.

Konferencē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš uzsvēra, ka Liepāja, kā neliela pilsēta sniedz lielas priekšrocības: komfortu un pieejamību, sakārtotu infrastruktūru, pievilcīgu vidi un pilnvērtīgas iespējas ģimenēm izaugsmei, darbam, aktīvai atpūtai un kultūras baudīšanai.

Latvijas Universitātes asociētā profesore Inta Mieriņa pastāstīja par pētījuma “Atgriešanās Latvijā” secinājumiem, uzsverot pozitīvu tendenci − aizbraukušo un atgriezušos skaits izlīdzinās. Piemēram, atgriezties Liepājā kopumā šobrīd potenciāla vēlme ir 40 cilvēkiem, ar reemigrācijas koordinatoru sazinājušies ir 253 cilvēki, bet personalizēti piedāvājumi sagatavoti 225 cilvēkiem. Savukārt Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza, stāstot par diasporas politikas aktualitātēm, norādīja reģionu un pašvaldību nozīmi reemigrantu atbalstam.

Pasākuma laikā dalībnieki tika pastāstīts par Liepājas piedāvātajām iespējām, darba devēju un reemigrantu praktisko pieredzi un izaicinājumiem biznesa attīstībā, par mītiem un patiesību saistībā ar reemigrāciju.

Konferencē ar pieredzes stāstiem par sava biznesa uzsākšanu, atgriežoties Liepājā, dalījās reemigrantu pārstāvji, rosinot pārējo apmeklētāju interesi un diskusiju. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters uzsvēra, ka ir būtiski apmainīties viedokļiem par izaicinājumiem un pozitīvajiem piemēriem reemigrantu ikdienā. Uzņēmuma SIA LSEZ “RT Metāls” pārstāvji stāstīja par uzņēmuma pieredzi darbā ar reemigrantiem.

Paneļdiskusijas laikā tika meklētas atbildes uz jautājumu “Kāpēc, lai es (atkal) kļūtu par liepājnieku?”. Konferences noslēgumā dalībnieki devās ekskursijā pa ostu un LSEZ teritoriju.

Konferencē uzstājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, LSEZ pārstāvji, kā arī ar savu pieredzi dalījās, SIA “Your Move” dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis. Konferencē piedalījās valsts un pašvaldību iestāžu, pārstāvji, darba devēji, reemigranti un potenciālie reemigranti, kopā 64 dalībnieki.

Informācijai:
Konference notika projekta “Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros. Projekta ietvaros vēl tiks organizētas arī citas aktivitātes: saliedēšanās pasākums reemigrantu ģimenēm “Ģimeņu sporta pēcpusdiena”, projekta norises laikā Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā notiks 6 informatīvi semināri “Karjeras iespējas un dzīves kvalitāte Liepājā”, notiks arī pašvaldību speciālistu apmācības par reemigrācijas jautājumiem.

Projekts tiek īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri Kurzemes plānošanas reģions un LSEZ. Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās visas tiek segtas no VARAM finansējuma.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže, tālr.: 63 404 721, e-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv.

Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Kristīne Čabikina
Tālr.: 63 404 775
E-pasts: kristine.cabikina@liepaja.lv