Publikāciju sērijā par uzņēmīgiem cilvēkiem, kas atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem, šoreiz iepazīstinām ar trīs ģimenēm, kas dzīvo Liepājā, Saldus un Talsu novados. Klūgu pārvēršana šķīvjos un pat mājās, autoservisa pakalpojumi un unikāla dizaina koka pulksteņu ražošana ir šo kurzemnieku aizraušanās un ikdienas sastāvdaļa.

Lelde un klūgu pīšanas darbnīcas (Pēc prombūtnes Norvēģijā ar ģimeni atgriezusies Saldus novada Novadniekos)

  • Lelde kopā ar ģimeni pēc prombūtnes Norvēģijā ar ģimeni atgriezusies Saldus novada Novadniekos. Lelde ir četru bērnu māmiņa un brīvdabas valdorfu pedagoģe ar mīlestību uz grozu pīšanu. Ģimene dzīvo Leldes vīra Gata celtā koka mājā. Ģimenei patīk baudīt un piedzīvot dabu, ceļot un mācīties visiem kopā un vienam no otra.
  • Leldei ir iecere Novadniekos izveidot brīvdabas valdorfu skolu pirmsskolas, pamatsskolas, vecāku un jauniešu vecumam, kurā veidot darbnīcas, nometnes un izzināt dabu. Pašlaik ģimenes piemājas iestādītais klūgu dārzs ir materiāls gan Leldes darbiem, gan arī paredzēts nākotnes iecerēm klūgu pīšanas darbnīcai, no kurām var pīt ne tikai grozus, bet pat šķīvjus un uzcelt māju.
  • Vairāk informācijas rakstot Leldei uz e-pastu leldeburvealksne@gmail.com

Jānis un JJ autoserviss Talsu novada  Mundigciemā (13 gadus dzīvojis Anglijā, pašlaik atgriezies ar ģimeni Talsu novadā)

  • Jānis Grīnbergs ar ģimeni atgriezies Talsu novada Mundigciemā un izveidojis savu auto servisu JJ autoserviss. Jānis ar ģimeni atgriezties Talsu novadā, lai dzīvotu latviskā vidē un darītu to, kas patīk.
  • Jānis ir īsts auto entuziasts un savā auto servisā Mundigciemā piedāvā plašus auto remonta pakalpojumus. Saprotot, cik dažādas un neprognozējamas mēdz būt situācijas ar auto, Jāņa serviss nodrošina arī auto labošanas pakalpojumus vietā, kur negadījums vai ķibele notikusi. Biznesa uzsākšanai nozīmīgs atbalsts bija remigrācijas veicināšanas uzņēmējdarbības atbalsta granta saņemšana Kurzemes reģionā, kur kopumā tika atbalstītas 5 idejas dažādās Kurzemes pašvaldībās.
  • Uzzināt vairāk par Jāņā autoservisu var zvanot uz tālruņa numuru +371 27226777.

Dāvis un Ovi Watch (Vairākus gadus dzīvojis Dānijā, atgriezies Liepājā)

  • Dāvis Paipa vairākus gadus dzīvojis Dānijā un atgriezies Liepājā. Dāvis ir SIA Ovi Watch līdzdibinātājs un vairāku jaunuzņēmumu jeb start up pasākumu mentors un rīkotājs, pašreiz arī aktīvs LIAA Liepājas  biznesa inkubatora biedrs.
  • Ovi Watch ražo koka pulksteņus ar īpašu dizainu, dažādām gaumēm un iespējām. Dāvis priecājās, ka Liepājā izveidotā uzņēmuma ražotie koka pulksteņi ir kļuvuši par spēlētāju arī pasaules tirgū, nu jau tie tiek valkāti 35 pasaules valstīs.
  • Apskatīt un uzzināt vairāk par Ovi Watch iespējams mājaslapā www.oviwatch.com un Facebook lapā @oviwatch.

Atspoguļojums medijos: