2022.gada 29. novembrī  Kurzemes plānošanas reģions  organizēja tiešsaistes tikšanos “Nākamā pietura – Kurzeme”, kuras ietvaros cilvēkiem, kas apsver iespēju atgriezties Latvijā, bija iespēja uzzināt par dzīvesvietas, nodarbinātības un izglītības pieejamības iespējām Kurzemē.

Tiešsaistes tikšanos atklāja remigrācijas koordinatore Agnese Berģe, kura stāstīja par jaunākajām remigrācijas aktualitātēm un tendencēm Kurzemes reģionā.

Pašvaldību speciālisti remigrācijas jautājumos – Kuldīgas novada pašvaldības iestādes “Kuldīgas Attīstības Aģentūra” Uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Kitija Struka,  Nodibinājuma ”Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” LIVIN projekta koordinatore Ina Servuta, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže, savās prezentācijās sniedza informāciju par dzīvesvietas, nodarbinātības un citiem aktuāliem jautājumiem ar kuriem saskaras cilvēki, kuri atgriežas Latvijā.

Remigrante Anita Meiere no Kandavas, kura pēc daudziem pavadītiem gadiem atgriezusies Latvijā dalījās ar savu atgriešanās stāstu un to, kā veiksmīgi uzsākusi savu uzņēmējdarbību.

Tiešsaistes tikšanās “Nākamā pietura – Kurzeme” tika translēta Kurzemes plānošanas reģiona Facebook lapā, “Atgriežos Kurzemē” Facebook lapā, kā arī  Kurzemes plānošanas reģiona Youtube kanālā.

Pasākumu rīkoja Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Liepājas un Ventspils valstspilsētām un Kuldīgas un Tukuma novadiem, lai veicinātu remigrāciju Kurzemes reģionā.

Tiešsaistes pasākuma ieraksts:

 

Pasākuma prezentācijas:

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores A.Berģes prezentācija

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē iespējams uzzināt: www.kurzemesregions.lv/remigracija

Par Kurzemes plānošanas reģionu

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības  – 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads. Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Papildu informācijai:

Agnese Berģe,
Kurzemes plānošanas reģiona
Remigrācijas koordinatore
e-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv

Uz tikšanos 29.novembrī!