Šogad, trešajā keramikas mākslas simpozija “KUR” gadā, tā organizētāji apņēmušies spert lielu soli, un uzbūvēt augsto grādu malkas apdedzinājuma cepli Dienvidkurzemes novada Kalvenes pagasta “Priedulājos”. Šāda tipa (autorprojekta) ceplis būs vienīgais augsto grādu keramikas ceplis visā Baltijā un tā celtniecība, ļaus turpmākos simpozija gados radīt lielformāta keramikas objektus, un pulcēt profesionāļus no visas pasaules.  

Lai uzzinātu vairāk par cepļa būvniecību, 20. jūnijā  visi interesenti tiek aicināti uz Denisa Džeimsa Gervina vieslekciju, kas notiks Saldus Mākslas skolā, akustiskajā zālē, plkst. 13.00. Jums būs arī iespēja iepazīt pašu profesoru un keramikas mākslinieku un viņa radītos keramikas mākslas darbus, pieredzi un projektus.

Cepļa projektu klātienē vada asoc. profesors un keramikas mākslinieks Deniss Džeims Gervins (ASV), ceplis ir viņa autordarbs, un pieredzējuši asistenti un keramikas mākslinieki – Joonas Perve (Igaunija), Kris Ojasuu (Igaunija), Jānis Leimenis (Latvija), un simpozija kurators Rūdis Pētersons (Latvija). Tā celtniecību plānots pabeigt līdz  šī gada 20. jūlijam. Cepļa atklāšana un pirmā darbu apdedzināšana plānota 2024. gada oktobrī.

Papildu jaunā cepļa būvniecībai, keramikas mākslas simpozija “KUR” ietvaros turpināsies sadarbība ar Saldus Mākslas skolu, kas līdz šim un arī turpmāk uzņem māksliniekus Saldus pilsētā. Rudenī plānota keramikas simpozija mākslinieku darbu un audzēkņu kopistāde Saldū, Saldus Mākslas skolā. Savukārt no jauna izveidota sadraudzība ar Liepājas Mūzikas, Mākslas un Dizaina vidusskolu, dodot iespēju topošajiem dizaineriem un māksliniekiem piedzīvot keramikas apdedzinājuma pieredzi ar malku. Abu sadarbību ietvaros plānotas dažādas meistarklases, vieslekcijas un prezentācijas.

Projekta atbalstītājs – Valsts kultūrkapitāla fonds, projekta sadarbības partneri un atbalstītāji – Latvijas Keramikas asociācija, Saldus Mākslas skola, Kalvenes pagasta kultūras nams.

Papildu informācijai:
Agnese Sunepa
Latvijas Keramikas asociācija
valdes locekle
www.keramikasasociacija.lv
+37122351795