Ventspilī, piektdien, 27. septembrī un 17. oktobrī koncertzālē “Latvija”, Ventspilī, projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” notiks apmācība Kurzemes reģiona pašvaldību pārstāvjiem ārvalstu tiešo investīciju piesaistē un mārketinga pilnveidošanā ar dizaina domāšanas metodēm.

Kurzemes reģiona ārējo tiešo investīciju piesaistes apmācībai un mazo pilsētu stratēģijas plānošanai paredzēts organizēt divas dizaina domāšanas darbnīcas. Iepazīšanās darbnīcā pašvaldību pārstāvji vienas dienas laikā iepazīsies ar citiem, salīdzināmiem, ārvalstu tiešo investīciju piesaistes piemēriem, uzzinās par dizaina domāšanas principiem un strādās dizaina darbnīcas grupās.

Darbnīcā dalībnieki strādās jauktās darba grupās atbilstoši iepriekš sagatavotam pašvaldības profilam un aktualitātēm, esošajām iestrādnēm, kā arī ārējo tiešo investīciju piesaistes raksturam.

Pēc pirmās darbnīcas beigām trīs nedēļu laikā grupu darbinieki savās pašvaldībās un institūcijās konsultēsies un veiks intervijas ar speciālistiem, partneriem un klientiem, lai pārbaudītu darba grupās sagatavotos pašvaldības konkurētspējas aspektus un ārējo tiešo investīciju piesaistes virzienus. Savukārt otrajā apmācības daļā – 17. oktobrī – dalībnieki strādās pie  piedāvājumu radīšanas un pilnveidošanas un izvērtēs veiksmīgākās komunikācijas platformas un piedāvājumu aktualitāti.

Apmācību vadīs dizainā un plānošanā specializējies antropologs Viesturs Celmiņš. Kurzemes reģiona ārējo tiešo investīciju piesaistes apmācību organizē Ventspils pilsētas dome Eiropas Komisijas iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru POLARIS procesā.

Plašāka informācija par apmācību un programma šeit. http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/kurzemes-regiona-arejo-tieso-investiciju-piesaistes-apmacibas

Informācijas avots:

https://www.ventspils.lv/lat/ekonomika/176871-ar-dizaina-domasanu-macisies-piesaistit-investicijas