Videi draudzīgas un atbildīgas rīcības kļūst par arvien nozīmīgāku faktoru tūrisma nozarē, sevišķi, pieaugot konkurencei pēc ilgā ar Covid-19 saistīto neskaidrību perioda. Tāpat arī resursu saprātīga izmantošana resursu cenu pieauguma rezultātā kļūst par daļu no ikviena tūrisma uzņēmuma prioritātēm ne tikai ekoloģisku, bet arī ekonomisku apsvērumu dēļ.

Zaļā Atslēga ir starptautiskās organizācijas FEE International īstenota ekosertifikācijas sistēma, kas ir kļuvusi par pasaulē zināmāko un straujāk augošo atpazīstamības zīmi viesmīlības nozarē, apvienojot nu jau vairāk nekā 3700 viesnīcu, kempingu un citu viesmīlības uzņēmumu un institūciju 60 pasaules valstīs.

Lai sekmētu arī Latvijas tūrisma uzņēmumu iesaistīšanos šajā sistēmā un paaugstinātu izpratni par videi draudzīgas un resursu efektīvas uzņēmējdarbības nozīmi, Vides izglītības fonds ir sagatavojis jaunus atbalsta materiālus latviešu valodā, kas ļaus iepazīties un izprast programmas prasības un metodoloģiju.

Zaļās atslēgas programma. Sertifikācijas kritēriji un ieviešanas vadlīnijas 2022 - 2025

2022. gada izskaņā programmas ietvaros norisināsies arī apmācības par programmas kritērijiem un ieviešanas vadlīnijām. Tāpat, piesakot savu interesi par papildu informāciju, iespējams pieteikt arī klātienes konsultāciju un bezmaksas situācijas izvērtējumu (priekšauditu), ja perspektīvā ir reāla interese līdzdalībai Zaļās Atslēgas sertifikācijas sistēmā.

Informāciju sagatavoja:
Zaļās Atslēgas programmas nacionālā koordinācija,
VIF/FEE Latvia
www.greenkey.global