Tukuma muzejs ir saņēmis Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” Kurzemes kultūras programmas 2022 konkursā projektam “Trauslo skulptūru dārzs Durbes muižā”. Tas realizēsies Tukumā Muzeju nakts 2022 “Atrodi vērtīgo Tukuma muzejos!” ietvaros 2022. gada 14. maijā no pl.19.00-23.00.

Trauslo skulptūru dārzs Durbes muižā veidots kā muzikāli vizuāls un telpisks stāsts Durbes pils kalpu mājas pagalmā. Radošā darbībā to attīsta Muzeju nakts apmeklētāji kopā ar tēlnieci Andu Poikāni, lai mūsdienīgā un interaktīvā mākslinieciskās izteiksmes veidā izceltu tā vēsturisko un arhitektonisko vērtību. Darbojoties ar kustīgajiem un  izgaismotajiem tēlniecības objektiem, 12 papīra skulptūrām, dzīvās mūzikas pavadījumā, apmeklētāji iezīmēs pagātnes dzīves ainas un atdzīvinās pagalmu, kas tikai pirms gadā arheoloģiskās izpētes rezultātā, atguvis vēsturisko reljefu.

Performanci organizē tēlniece Anda Poikāne, kuras radošais rokraksts atpazīstams ar unikālām terakotas skulptūrām un meistarīgām sīkplastikas formām, lielformāta zīmējumiem, dažādu materiālu formas objektiem un videodarbiem. Kopā ar domubiedriem viņa veido mākslas un skaņu projektus kā vizuāli muzikālus stāstus, radošajā darbībā meklējot saikni starp arhaisko un mūsdienīgo, izceļot estētisko katrā mākslas izteiksmes veidā, neierobežojot sevi noteiktā žanrā. Muzeju nakts 2022 radošajā performancē atdzīvosies darbi no Tēlniecības kvadriennāles “Rīga 2020”.

Savukārt muzikālas improvizācijas radošajā pasākumā izpildīs trīs mūziķi: Henrijs Poikāns, Laine Luīze Freidenberga. Jaunie mūziķi piedalās kopējos radošos projektos, kas saistīti ar laikmetīgo mūziku, deju, kustību un dzeju. Gaismas un apskaņošanu veic Juris Rozenbergs, kuram ir 20 gadu pieredze pasākumu tehniskajā nodrošinājumā.

Projekts veicinās Muzeju nakts apmeklētāju radošuma izpausmes, jo viņi paši radīs “idealizētu kalpu mājas pagalmu”, pārvietojot skulptūras sev vēlamā izkārtojumā kopā ar tēlnieci un mūziķiem, gūstot iepriecinājumu un sniedzot to arī citiem.

Pasākuma otra afiša tiešsaistē: http://www.tukumamuzejs.lv/pictures/Muzeju_nakts_afisa_2022_vkkf.pdf 

Informācija par pasākumu Facebook: https://www.facebook.com/TukumaMuzejs/posts/5280689551969458

Informāciju sagatavoja:

Egita Volinska

Tukuma muzeja projektu vadītāja

Tālr.: +371 20247001

E-pasts: projektuvaditajs@tukumamuzejs.lv

ℹ️ Pasākums tapis  sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2022 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/

www.tukumamuzejs.lv. Twitter: Tukumamuzejs. Facebook: Tukuma muzejs, Tukuma Mākslas muzejs, Durbes pils, Mākslas galerija „Durvis”, Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis”, Tukuma Audēju darbnīca, Pastariņa muzejs, Džūkstes Pasaku muzejs.