No 9. jūlija līdz 14. augustam PAiR rezidences galerijā Pāvilostā būs skatāma mākslinieka Voldemāra Johansona personālizstāde Vētra neredz krāsu”. Izstādes sākumpunkts meklējams mākslinieka ekspedīcijās uz Ziemeļu puslodes arktiskajiem apgabaliem. Tajā Johansons izzina veidus, kā raudzīties uz šo klimata pārmaiņu skarto planētas daļu no skatupunkta, kur fiziskās vides un ainavas vērošanas pieredze jau daļēji pārcelta uz virtuālās realitātes tehnoloģiju sfēru.

Norvēģijas ziemeļu, Fēru salu un Svalbāras arhipelāga ekosistēmas atrodas uz strauju pārmaiņu ceļa, un pat piesardzīgākās prognozes liecina, ka jau pārredzamā nākotnē vasarās gaidāma Ziemeļpola ledus kārtas pilnīga izkušana. Mākslinieks un komponists Voldemārs Johansons izzina veidus, kā raudzīties uz šo klimata pārmaiņu skarto planētas daļu no skatupunkta, kur fiziskās vides un ainavas vērošanas pieredze jau daļēji pārcelta uz virtuālās realitātes tehnoloģiju sfēru.

Izstādes pirmā daļa norisinājās ISSP Galerijā Rīgā, 2021. gadā. Izstādei PAiR galerijā tapuši jauni darbi, ar kuru starpniecību arī šoreiz skatītāji būs aicināti sajust cilvēces un neskartas dabas attiecības, apjaust arktisko elpu, skaņu un varenību. “Vētra neredz krāsu” tematiski turpina Johansona agrākajos darbos aizsāktās fizikālās pasaules un cilvēka pieredzes saskarsmes studijas.

Voldemārs Johansons (1980) ir komponists un mākslinieks, kurš radošajā praksē apvieno interesi par vizualitāti, skaņu un zinātni. Viņa instalācijas un skaņdarbi balstās datos, kas tapuši ar zinātnisku pieeju analizējot vides fenomenus. Johansons studējis elektroniskās mūzikas kompozīciju Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā. Viņa darbi izstādīti daudzviet pasaulē, tostarp Venēcijas Arhitektūras biennālē, mākslas projektā ArtGENDA (Hamburga), Rūras triennālē (Bohuma), mākslas centrā BOZAR (Brisele), festivālos TodaysArt (Hāga), Skaņu mežs (Rīga), Unsound (Krakova), studijā STEIM (Amsterdama), Vroclavas mediju mākslas biennālē, Ars Electronica Center (Linca) un citviet.

Teksts: Eva Johansone

Šī gada 9.jūlijā izstādē norisināsies tūre, kopā ar mākslinieku Voldemāru Johansonu.

Plašāka informācija: www.pair.lv

Izstādi organizē: VV Foundation

Izstādes sadarbības partneris: ISSP galerija

ℹ️ Izstāde tapusi sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2022 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/