🎞️15. oktobrī slēdziet LTV1 plkst. 11.40!
 
Šo sestdien atzīmēsim Valsts valodas dienu. Mēs valsts valodas svētkus svinēsim ar Latviešu valodas aģentūras filmas „Latviešu valoda: runāju, tātad esmu!” pirmizrādi televīzijā.
Filmā stāstīsim par jaunākā latviešu valodas situācijas pētījuma rezultātiem un atziņām. Pētījums par valodas situāciju iepriekšējos piecos gados (2016–2020) atspoguļo latviešu valodas kā valsts valodas situāciju un valodas vidi, apstākļus, kur esam nonākuši trīsdesmit neatkarības gados. Pētījuma autori un citi iesaistītie pētījuma sagatavošanā novērtē, kas un kā ir mainījies šo piecu gadu laikā, arī tas, cik dinamiski vai gausi latviešu valodas situācija un tās galvenie komponenti un parametri – valodas prasme un lietojums – attīstās pēdējo gadu desmitu laikā un kādas ir tendences pašlaik.
 
👏Esam pateicīgi visiem pētījuma sagatavošanā iesaistītajiem un īpaši filmas dalībniekiem: Mārim Baltiņam, Inai Druvietei, Dainai Grosai, Guntai Kļavai, Nadeždai Kopolovecai, Ilzei Koroļevai, Lindai Lauzei, Jānim Valdmanim un Initai Vītolai.
 
🎥 Sarežģītāko darbu filmas veidošanā veica producents Roberts Vīksne no „Audiovisual” kopā ar savu komandu: Jāni Lāci, Arti Eglīti un Lindu Kliederi. Paldies par darbu!
 
Informācija pārpublicēta no Latviešu valsts aģentūras lapas Facebook: https://www.facebook.com/100057794509865/posts/532177838718695/