Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti veido šī gada pēdējo, astoņpadsmito, cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumu, kas EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia) būs skatāms   22. decembrī plkst. 16.00 pēc Latvijas laika. Raidījuma tēma – “Mājokļa iegādes atbalsts un pieejamība Latvijā’’

Raidījuma vadītājs NVA EURES konsultants Andris Segliņš uz sarunu aicināja “Luminor Bank” mājokļu kreditēšanas ekspertu Kasparu Sauso, lai izskaidrotu ar īres tirgus tendencēm un mājokļu iegādi saistītus jautājumus. Raidījumā uzzināsiet, kas jāņem vērā, pērkot vai īrējot dzīvokli, un kāds atbalsts Latvijā ir pieejams dzīvokļa iegādei.

Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facebook lapas komentāru sadaļā varēs uzdot jautājumus, kā arī, ja nepieciešams, vienoties par individuālajām konsultācijām pie NVA EURES konsultantiem.

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” NVA EURES konsultanti veido, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, lai sniegtu remigrantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu,  iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu Latvijā,  kā arī citiem remigrantiem svarīgiem jautājumiem.

2022.gada 27. oktobrī NVA EURES Latvia Facebook lapā tika pārraidīts septiņpadsmitais cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījums, kurā NVA EURES konsultants Andris Segliņš sarunā ar Latgales reģiona remigrācijas koordinatori Astrīdu Leščinsku skaidroja, kādus pakalpojumus remigrācijas atbalstam sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sadarbībā ar plānošanas reģioniem īstenotais projekts “Reģionālais remigrācijas koordinators” (PAPS).

 Visu iepriekšējo cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumu ieraksti jebkurā laikā ir pieejami EURES Latvia Facebook lapā: 

 1. “EURES atbalsts remigrācijai”: https://fb.watch/3UqqTbO-9y/
 2. “Bezdarbnieka pabalsts un tā eksports”: https://fb.watch/3UmuRY0ysW/
 3. ”Dzīvesvietas deklarēšana un uzturēšanās Latvijā”: https://fb.watch/4LxhPszSR7/
 4. “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā”: https://fb.watch/5bmCYbQBcb/
 5. “Starpvalstu nodokļu jautājumi”: https://fb.watch/60amV9Hxwb/
 6. “Ārvalstīs iegūtās izglītības un kvalifikācijas atzīšana Latvijā”: https://fb.watch/v/1-cRzmPvN/
 7. “Veselības pakalpojumi Latvijā”: https://fb.watch/73yxExMop2/
 8. “NVA bezmaksas karjeras konsultācijas”: https://fb.watch/7l12-pA1C7/
 9. “Pensijas Eiropas Savienībā”: https://fb.watch/8mjIMLLPNw/
 10. “Attālinātais darbs un sociālais nodrošinājums”: https://fb.watch/8WofL-R1L4/
 11. “Pabalsti ģimenēm ar bērniem Latvijā”: https://fb.watch/9BUifS3JEL/
 12. “Muitas jautājumi, atgriežoties Latvijā”: https://fb.watch/a16WhGAd7X/
 13. “NVA tiešsaistes darba dienas Latvijā”: https://fb.watch/hnWThDbmOZ/
 14. “Transportlīdzekļu ievešanas un ārvalstīs izsniegto autovadītāja apliecību lietošanas kārtība” https://fb.watch/cWi6oS6qmv/
 15. “Remigrantu bērnu integrācija Latvijas izglītības sistēmā” https://fb.watch/ebuiT9-SmH/
 16. “Iedzīvotāju tiesību aizstāvību Eiropas Savienībā”: https://fb.watch/fOyFtrYG_J/
 17. “Remigrācijas atbalsta pakalpojumi”: https://fb.watch/hdewX23T0_/

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

 Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: https://www.facebook.com/eureslatvia

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats: https://ej.uz/zze4