Trešās nedēļas (15.06-21.06.) uzvarētāji

Kuršu vēstures iepazīšanai ir izveidots Baltu ceļa maršruts, kas pavisam ir ~2145km garš un veidots 3 lokos – Kuršu, Zemgaļu un Sēļu. Kuršu lokā ir iekļauti 29 kuršu mantojuma objekti Latvijā un Lietuvā un šonedēļ, kas ir vasaras saulgriežu nedēļa, aicinām izzināt mūsu senču – kuršu – vēsturi, kultūru un tradīcijas.

Kas jādara:

  • dodies piedzīvojumā pa Baltu ceļa maršruta Kuršu loku,
  • dalies ar savu piedzīvojumu bildēm un iespaidiem FB vai Instagram un
  • tago #desouzKurzemi un #kurširullē!

Gaidīsim foto no Kurzemes pilskalniem, dabas takām, seno kauju vietām, amatniecības centriem un muzejiem, svētvietām, dižkokiem, akmeņiem, avotiem, kulinārā mantojuma objektiem, nogaršojot pašceptu maizi, žāvētas zivis, alu, medu un citus vietējos labumus, kā arī visiem citiem izziņu objektiem, kas ļauj iepazīt kuršu vēsturi! Padalies, jo #kurširullē!

Noderīgi palīgi Baltu vēstures izzināšanai ir Kurzemes plānošanas reģiona īstenotajā projektā “Baltu ceļš”  sagatavotais ceļvedis un maršruta objektu kartes. Tie pieejami gan tiešsaistē – mūsu mājas lapā, gan arī Kurzemes novadu Tūrisma informācijas centros. Tāpat lielisks palīgs būs arī Google karte, kurā attēloti objekti, maršruts un pievienota kontaktinformācija.

Baltu ceļa objekti un maršruts Google kartē Baltu ceļa ceļvedis un maršruta objektu karte

Atgādinām, ka vēl līdz mēneša beigām turpinās arī #laivoKurzemē tēma, tāpēc tie, kuri šonedēļ laivos un izkāps izlocīt kājas arī kādā no pilskalniem, saņems mūsu speciālbalvas! Informācija par pilskalniem pie Bārtas, Abavas, Ventas un Tebras meklējiet www.upesoga.lv.

Uzvarētājus paziņosim nākamās nedēļas sākumā!