Lai noskaidrotu, cik viegli laukos ir būt ne tikai jaunam, bet arī jaunienācējam, lai saprastu, vai laukos vispār iespējams paņemt brīvdienu par atvaļinājumu nemaz nerunājot, kā arī uzzinātu, kas iedvesmo tur dzīvot, aicinām piedalītes Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC), Valsts lauku tīkla (VLT) un Jauno zemnieku klubu (JZK) rīkotajā tiešsaistes iedvesmas konferencē “Vai viegli būt jaunam laukos?” šī gada 3. novembrī.
Pasākums notiks platformā ZOOM, tajā aicināts piedalīties ikviens interesents līdz 2. novembrim piesakoties: https://www.mitto.me/vai-viegli-but-jaunam-laukos-
Dienu pirms pasākuma ikvienam tiks nosūtīta pieejas saite.
Šī tiešām solās būt iedvesmojoša konference. Tās atklāšana uzticēta LLKC valdes priekšēdētājam Mārtiņam Cimermanim, kurš jaunībā sācis saimniekot senču īpašumā un nu jau ilgus gadus ir veiksmīgs zemnieks Bauskas pusē. Uzrunā būs arī Eiropas jauno lauksaimnieku padomes (CEJA) viceprezicents Adams Nowaks (Adam Nowak).
Nenoliedzami interesants viedoklis par Latvijas lauku vērtību un to, kur slēpjas lauku un tajos dzīvojošo unikalitāte, būs TV radījuma “Zemes stāsti” veidotājam Armandam Tripānam.
Biznesa un sociālo ideju un kopienu attīstītāja Latvijā un ārpus Latvijas jau 22 gadus Inese Šubēvica dalīsies ar padomiem, kādas prasmes ir vajadzīgas 21.gs. uzņēmējam.
Nenoliedzami – dzīvojot laukos, darāmo darbu pietiek katrai gada dienai. Tomēr būtiski ir prast apstāties, lai atpūstos un neizdegtu. Kā tas iespējams, vai to kā īpaši jāplāno? Savā pieredzē esam aicinājuši dalīties majražotāju Ināru Mālkalni, kuras ģimenes saimniecībā Elejas pusē, dzīve kūsāt kūsā.
Aizvien vairāk dzīvi laukos uzsāk arī cilvēki ar citādu dzīves skatījumu – dažādu nozaru speciālisti pārceļas uz reģioniem un – kļūst par jaunIENĀCĒJIEM laukos. Tāda ir arī blogere un ne vien pasaules, bet arī Latvijas apceļotāja Zane Eniņa. Viņa ir jaunienācēja savā lauku īpašumā Drustu pusē un ir gatava dalīties vērojumos par to, cik pārsteidzoši dažāda ir Latvijas lauku vide.
Konferencē dzirdēsiet arī to, kā veicas Dienvidāfrikas lauksaimniekiem.
Plašāka informācija: Sandra Eimane, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, tālrunis: 26327041; sandra.eimane@llkc.lv.
Informācija pārpublicēta no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra mājas lapas: https://www.facebook.com/events/617981842717394/