2023.gada 3.jūlijā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ietvaros notika Pasaules latviešu saietu nams – ārvalstu latviešu kolektīvu koncerts, sadziedāšanās un danči. Pasākuma laikā diasporas kolektīvu dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespēja satikt Kurzemes reģiona remigrācijas koordinatori, kā arī remigrācijas koordinatorus no citiem Latvijas reģioniem, lai uzzinātu vairāk par atgriešanās iespējām dzimtenē.

Attēlā redzamas visu reģionu remigrācijas koordinatores.
Attēlā redzamas visu reģionu remigrācijas koordinatores

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe norāda, ka interese par atgriešanās iespējām dzimtenē, kā arī remigrācijas koordinatora darbu un sniegto atbalstu bija liela. Tikšanās laikā iegūti daudz jaunu kontaktu, saņemtajiem pieprasījumiem tiks sagatavoti individuāli piedāvājumi, kas, iespējams, rezultēsies jaunu remigrantu atgriešanās stāstos, lai ieguldītu savas ārvalstīs gūtās zināšanas un pieredzi Latvijas attīstībā.

3.jūlijā notikušā pasākuma vadmotīvs jēdzienu “saieta nams” izceļ kā satikšanās vietu, sanākšanu. Mēs visi nākam no dažādām pasaules vietām ar pavisam atšķirīgu pieredzi, bet ar vienu vēstījumu. Mūsu atšķirīgās pieredzes un pasaules redzējumus, ietērpts latviskajā dzīvesziņā un tradīcijās, katrā pasaules mala atbalsojas citādāk. aicinām no savām mītnes zemēm uz Rīgu vest savas unikālās latviešu dziesmas, dejas, mūziku un stāstus, lai dalītos ar tiem! Vairāk par pasākumu diasporas kolektīvu dalībniekiem var uzzināt Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku mājas lapā.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē var uzzināt Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā www.kurzemesregions.lv/remigracija, kur iespējams arī iepazīties ar citu remigrantu pieredzi, atgriežoties dzimtenē.

Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore

Agnese Berģe