Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojumā pašlaik Kurzemes plānošanas reģionā vadībā izvirzījušās Kuldīgas novada, Ventspils valstpilsētas un Saldus novada pašvaldības. Līdz 22. decembrim iedzīvotāji vietnē www.vietagimenei.lv vēl var ietekmēt balsojuma gaitu, balsojot par pašvaldībām ar labāko atbalstu ģimenēm ar bērniem. Iedzīvotāju balsojuma rezultāti pašvaldībām ļaus spert soli tuvāk uzvarai cīņā par naudas balvām 150 000 eiro apmērā.

Kurzemes plānošanas reģionā iedzīvotāju balsojumā ciešiem soļiem seko Ventspils novada pašvaldība, Liepājas valstpilsētas pašvaldība, Dienvidkurzemes novada pašvaldība, Tukuma novada pašvaldība un Talsu novada pašvaldība.

Savukārt citos plānošanas reģionos šobrīd iedzīvotāji balsojuši par šādām pašvaldībām: Latgales plānošanas reģionā: Ludzas novada pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas  pašvaldība un Līvānu novada pašvaldība; Rīgas plānošanas reģionā: Olaines novada pašvaldība, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Ropažu novada pašvaldība; Vidzemes plānošanas reģionā: Madonas novada pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldība; Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība.

“Pirmkārt, es vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas jau aktīvi ir balsojuši par ģimenēm draudzīgākajām pašvaldībām Latvijā, sniedzot savu vērtējumu un ieteikumus, kā papildināt līdz šim sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem. Visi balsojuma laikā saņemtie komentāri pēcāk tiek apkopoti un iesniegti attiecīgajām pašvaldībām izvērtēšanai. Otrkārt, tie, kas to vēl nav izdarījuši, aicinu ikvienu atvēlēt nedaudz laika, lai nobalsotu. Šī ir reāla iespēja aktualizēt jautājumus pašvaldībās, kas jums ir patiesi svarīgi,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” noris vairākās kārtās, izvērtējot visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī.

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu  20 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023. gada pirmajā pusē.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Balsojuma anketa pieejama www.vietagimenei.lv.