Eiropas Latviešu apvienības 70 gadu jubilejas zīmē Rīgā notiks biedru kopsapulce
AUTORS: Eiropas Latviešu apvienība

Šogad Eiropas Latviešu apvienība (ELA) – vienīgā diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 tūkst. ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā – atzīmē savu 70 gadu pastāvēšanas gadadienu.

“Šo desmitgažu gaitā Eiropas latviešu kopdarbība ir dzinusi dziļas saknes, kuplojusi plašumā, un arī dažādu laikmetu griežos pārtapusi: gluži tāpat kā pati Latvija un latvieši. Ar pārliecību varu teikt, ka ELA ir stabila un reizē mūsdienīga vērtība Latvijai un Latvijas cilvēkiem pasaulē. Šī jubileja ir iespēja mums pateikties visiem latvietības uzturētājiem, kā arī izvirzīt skaidrus mērķus nākamajam izaugsmes posmam,” uzsver Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde.

Lai izvērtētu organizācijas paveikto un nospraustu uzdevumus turpmākajam kopdarbam, šā gada 31.jūlijā Rīgā ELA rīko ikgadējo biedru sapulci. Norises vieta: Rīga, Torņa iela 11. Arhitektu nams (Zviedru vārti). Tiešraide būs pieejama ELA YouTube kanālā.

Kopsapulce būs iespēja atvērtā gaisotnē apspriest kopējās ieceres, prioritātes un vajadzības ar citu Eiropas diasporas organizāciju vadītājiem, ELA prezidiju un Latvijas partneriem, kā arī visiem kopā svinēt kopābūšanu.

ELA aicina sapulces atklātajai daļai sekot arī visus ELA partnerus no valsts un nevaldības organizācijām, kā arī sadarbībā ieinteresētās diasporas organizācijas un kopas.

Sapulces atklāšanā būs iespēja dzirdēt Valsts prezidenta Egila Levita un citu valsts augstāko amatpersonu uzrunas. Priekšpusdienā notiks trīs domnīcas par tēmām – kopdarbība, izglītība, patstāvība. Pirmajā domnīcā 2030.gada perspektīvā izvērtēsim, kādas būs Latvijas un diasporas saiknes un arī ELA loma to veidošanā turpmākajā desmitgadē. Otrā domnīca spriedīs par diasporas latvisko izglītību kā atslēgu uz mūsdienīgu latvietību Eiropā. Trešā domnīca aizsāks t.s. “pilsoniskā mecenātisma” kampaņu, kuras uzdevums ir piesaistīt visus spēkus, zināšanas un resursus pilsonisko organizāciju darbam diasporā un Latvijā.

Slēgtajā sēdē (tikai biedru organizāciju lokā) ELA apspriedīs finanšu un pārvaldības jautājumus, darba uzdevumus nākamajam cēlienam, kā arī lems par nākamo Eiropas Latviešu kultūras svētku norises laiku un vietu.

ELA70 jubilejas zīmē vakarā notiks saviesīgs saiets, kurā būs iespēja, atbilstoši tābrīža pulcēšanās noteikumiem, sveikt ELA jubilejā un vērot pirmo ELA balvas pasniegšanu, kā arī baudīt speciālu veltījumu – Jura Kronberga dzejas koncertuzvedumu Kristapa Graša, Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā.

Klātienes vietu skaits būs ierobežots, taču tiks nodrošināta arī tiešraide. Tāpēc  ELA aicina visas latviešu kopienas Latvijā, citviet Eiropā un tālāk pasaulē šo vakaru vērot savu draugu un domubiedru pulciņos sev ērtās vietās, ciktāl to tobrīd atļaus Covid-19 noteikumi.

Lai sekmīgāk organizētu uzņemšanu, visi interesenti no diasporas organizācijām un kopienām vai citām organizācijām, aicināti pieteikt savu dalību līdz 25.jūlijam, rakstot uz birojs@ela.lv.

Kontakti un pieteikšanās masu medijiem: Rasa Saliņa, ELA padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, rasa.salina@gmail.com, tālr. 29145314

Par Eiropas Latviešu apvienību

Biedrība „Eiropas Latviešu apvienība” (ELA) ir Latvijā reģistrēta biedrība, kas apvieno diasporas organizācijas Eiropā un tās kaimiņreģionā, nolūkā stiprināt to savstarpējo sadarbību un saikni ar Latviju. ELA ir vienīgā diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā un kaimiņregionā. ELA ir Pasaules Brīvo latviešu apvienības biedrorganizācija un ir pārstāvēta tās valdē. Eiropas Savienības līmenī ELA darbojas kā mobilo eiropiešu ietvarorganizācijas ETTW – Europeans Throughout the World dalīborganizācija.

ELA ir organizācija ar lielu pieredzi un senām tradīcijām, kura 2021.gadā svinēs savu 70 gadadienu. Organizācija tika izveidota sākotnēji kā Latvijas atbrīvošanas kustības Eiropas centrs (LAK EC), apvienojoties trimdas latviešu organizācijām ar mērķi saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju. Vēlāk tā pārdzimusi kā Rietumeiropas Latviešu apvienība (RLA), un līdz ar Eiropas atkalapvienošanās procesiem ieguvusi Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vārdu.

Pašlaik ELA apvieno 26 latviešu un Latvijas sadraudzības organizācijas 19 valstīs Eiropā un tās kaimiņreģionā, un biedru skaits ik gadu pieaug. ELA biedru organizāciju vidū ir dažādas pieredzes un izmēru biedrības, kas, balstoties uz tradicionālo darbību kultūras un identitātes stiprināšanā, izvērš savu darbību arī pilsoniskās un ekonomiskās līdzdalības, mediju, jaunatnes un interešu pārstāvības jomās.

Avots:ELA