Forums "Diaspora – (ne)atņemama Latvijas informatīvās telpas daļa?"

Foto: Latviesi.com

Lai stiprinātu Latvijas diasporas pozīcijas informatīvajā telpā, izvērtētu, cik lielu daļu ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu sasniedz Latvijas un diasporas mediji, kā arī diasporas organizācijas, un kopā meklētu veidus, kā dzīvot vienotā informatīvajā telpā, nevis atsevišķos “burbuļos”, šī gada 28. septembrī Rīgā Latviesi.com sadarbībā ar Pasaules Brīvo Latviešu Apvienību (PBLA) rīkos forumu “Diaspora – (ne)atņemama Latvijas informatīvās telpas daļa?”.

“Pusmiljons latviešu visā pasaulē ir mūsu piektais novads! Bet vai mēs tiešām esam viena nācija un dzīvojam kopīgā informatīvajā telpā, ko spējam sasniegt un iesaistīt darbam Latvijai? Vai Latvijas medijus interesē diaspora un diasporu – Latvijas mediji? Un, vai īpaši diasporai paredzētie mediji un diasporas organizācijas patiešām sasniedz un iesaista Latvijas diasporu, vai tomēr vairāk sarunājas paši ar sevi? Vai galu galā diasporas mediji neizmirs kā dinozauri, jo beigsies veidotāju entuziasms un diasporas organizāciju finansiālais atbalsts?”

aicina diskutēt Latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš.

Latviesi.com vadītājs uzsver, ka nācija stiepjas tik tālu, cik tās informācijas telpa, tādēļ Latvijai ir nozīmīgi, cik plašu Latvijas nāciju reāli sasniedz mediji un organizācijas. Ja saka, ka nācija dzimst ar avīzi rokās, tad mums šodien ir jādomā par to, ar kādu saturu planšetes un telefonu ekrānos dzims mūsu jaunā Latvijas nācija visā pasaulē.

Darba kārtībā:
  • 9:00-10:00 Organizācijas “Delna” prezentācija par spilgtākajiem notikumiem cīņā ar korupciju Latvijā un 3 iedvesmas stāsti par to, ko var paveikt viens cilvēks korupcijas apkarošanai;
  • 10:15-10:30 Ievads, Indulis Bērziņš;
  • 10:30-11:10 Paneļdiskusija: “kā organizācijas un Latvijas mediji sasniedz diasporu”;
  • 11:10-11:50 Paneļdiskusija “vai un kam vajadzīgi diasporas mediji”;
  • 11:50-12:30 Paneļdiskusija “diasporas organizāciju un mediju loma “X stundā”.

Forums notiks Pasaules brīvo latviešu apvienības ikgadējās valdes sēdes ietvaros un tajā piedalīsies lielāko diasporas organizāciju pārstāvji, mediju pārstāvji un eksperti.

Forumā aicināti piedalīties arī latvieši no visas pasaules, sekojot līdzi diskusijām tiešsaistē https://www.facebook.com/latviesicom un sniedzot savu viedokli par pārrunājamiem jautājumiem. Jautājumus foruma dalībniekiem iespējams pievienot arī Google veidlapāhttps://forms.gle/AjYwysctDX6w62rq6 vai nosūtīt e-pastā redakcija@latviesi.com, norādot savu vārdu, uzvārdu, pārstāvēto organizāciju (ja tāda ir) un mītnes valsti.

Forumu rīko Biedrība “Latviesi.com” un Pasaules Brīvo Latviešu apvienība ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #DiasporasNVO2023

Informācija pārpublicēta no latviesi.com portāla: https://www.latviesi.com/jaunumi/forums-diaspora-neatnemama-latvijas-informativas-telpas-dala