Interreg Central Baltic logo
CB small ports logo

Projektā CBSmallPorts Kurzemes plānošanas reģions ir izdevis brošūru burātājiem “Burāšanas maršruti Baltijas jūrā”, kas aptver Latvijas, Igaunijas, Somijas, Ālandu arhipelāga salas un Zviedrijas piekrasti līdz Gotlandes salai.

Brošūra lejupielādei .pdf formātā

Izdevums tapis, sadarbojoties visiem projekta CBSmallPorts partneriem, kas brošūras izstrādes procesā sniedza ieteikumus burāšanas maršrutu līnijām un pieturas punktiem, apkopoja informāciju par jahtu ostām, kuras ieteikt burātājiem kā iespējamās pieturas vietas, kā arī raudzījās, lai katra maršruta apraksti būtu korekti un atbilstoši īstenībai. Kopumā brošūrā ir piedāvāti desmit maršruti, kas aptver krasta līniju no Liepājas līdz Igaunijas salām un tālākajai ziemeļu kaimiņu ostai austrumos – Narvai, Somijā – no Kotkas līdz Raumai, kas atrodas Botnijas līča piekrastē, brošūrā piedāvāti vairāki maršruti, kuros iepazīt Ālandu salu arhipelāga burvību, savukārt Zviedrijas piekrastē maršruti aptver piekrasti no Soderhamnas Botnijas līcī līdz Gotlandes salai. Maršruti veidoti tā, lai tos varētu izburāt gan katru atsevišķi, gan, savstarpēji kombinējot, varētu iepazīt visu Baltijas jūras centrālo daļu.

Katra maršruta apraksts tapa sadarbībā ar pieredzējušo burātāju Askoldu Hermani (SIA “Nautica”), kurš, burājot Baltijas jūrā, ir pabijis lielākajā daļā no brošūrā minētajām ostām.

Brošūra “Burāšanas maršruti Baltijas jūrā” tiks nogādāta projekta partneriem, lai to varētu izplatīt dažādos pasākumos. Pirmais nozīmīgais pasākums ir paredzēts jau tūlīt: no 20. līdz 22.maijam Neustadt (Vācija) ostā “Ancora Marina” notiks jahtu festivāls, kurš būs pirmais pasākums kopš pandēmijas sākuma, kad kopā varēs pulcēties burātāji no visas Vācijas.

Informāciju sagatavoja:

Projekta mārketinga vadītāja

Zane Gaile

+371 29206098

zane.gaile@kurzemesregions.lv

Vairāk par projektu: https://sub.samk.fi/projects/cb-small-ports/

 Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.