CB786 “Dabas pieejamība visiem (NatAc)”

Labām idejām ir lemts piepildīties – sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” esam laiduši klajā jaunu, būtiski papildinātu Mapeirons versiju! Mājas lapā apkopota plaša informācija par pieejamajām vietām ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Somijā. Tā ļauj ikvienam ātri un viegli sameklēt precīzu un pārbaudītu informāciju par vietu, uz kuru plānots doties, un tās pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos, vecākiem ar bērnu ratiņiem, pieejamām stāvvietām, tualetēm utt.

Pagājušā gada nogalē, Kurzemes plānošanas reģionam sadarbojoties ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, Rietumigaunijas Tūrisma asociāciju, Pērnavas pašvaldību un Somijas Parku un dabas pārvaldi, ir noslēdzies vairāku mēnešu darbs Mapeirons vietnes uzlabošanā. Tagad jaunizveidotā mājaslapa piedāvā redzēt pieejamās vietas ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, pakāpeniski pievienojot arvien jaunus pieejamos objektus un informāciju vairākās valodās. Sevišķi būtiski ir uzlabota sadaļa par pieejamajām dabas takām, veicot apjomīgus taku apsekojumus Latvijā, Igaunijā un Somijā 2019. un 2020.gadā un izveidojot atsevišķu atvērumu par katru pieejamo vai daļēji pieejamo dabas taku. Katrai takai publicēts detalizēts tās apraksts, karte GPX formātā un informācija par takas garumu, veidu, kā arī cita būtiska informācija, t.sk. foto, lai palīdzētu viegli un ātri orientēties un saprast, kas un cik lielā mērā konkrētajā takā un tās apkārtnē ir vai nav pieejams.

Ar patiesu prieku turpināsim papildināt informāciju par pieejamām vietām jaunajā Mapeirons vietnē un darīt pasauli mums visiem arvien pieejamāku! Ja arī Tev ir zināma kāda dabas taka vai vieta, kas varētu būt pieejama visiem, bet vēl nav iekļauta mājaslapā, raksti mums uz: mapeirons@apeirons.lv vai piesaki objektu mapeirons.eu!

Mājaslapa ir izstrādāta projekta CB786 “Dabas pieejamība visiem” (NatAc) ietvaros ar Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv