Aicinām iepazīties ar Lības Melleres (Lsm.lv autore Liepājā un Kurzemē) un Rus.LSM.lv redaktoru ( Rus.LSM) sagatavoto atskatu uz  interviju ar Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Agnesi Berģi, ko bija iespējams noklausīties Latvijas Radio 4 raidījuma “Домская площадь” ietvaros (2022.gada 11.februārī, plkst. 7.06,no aptuveni 12 ieraksta minūtes).

Gandrīz četros remigrācijas programmas gados Kurzemē ir atgriezušās simtiem ģimeņu un vēl aptuveni divi simti plāno atgriezties. Remigrācijas koordinatori palīdz cilvēkiem risināt problēmas, ar kurām sastopas remigranti, pārceļoties, vēsta Latvijas Radio 4 raidījums Doma laukums.

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe Latvijas Radio 4 norāda: “Ir izdevies labi! No 2018. gada marta līdz 2021. gada decembrim kopā remigrācijas koordinators sazinājās un atbalstīja 1913 cilvēkus – 702 ģimenes. Kopumā koordinatora atbalstu izmantoja un Kurzemē atgriezās 779 cilvēki (303 ģimenes). Vēlmi atgriezties izteikuši vēl 583 cilvēki, kas ir 220 ģimenes.”