Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubators ir noslēdzis 2021. gada rudens uzņemšanu Pirmsinkubācijas (PINK) programmā. Kopumā šoruden Liepājas biznesa inkubators un tā Saldus atbalsta vienība saņēma 25 pieteikumus, no kuriem tika uzņemti 20 uzņēmēji un ideju autori no Liepājas, Saldus, Sakas, Kalvenes un Nīcas.

Šoruden jaunuzņemtie dalībnieki ir entuziasma pilni uzsākt pirmsinkubācijas apmācības. Uz jautājumu “Ko sagaidāt no LIAA Liepājas biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmas?” dalībnieki atbild, ka galvenais, ko sagaida ir zināšanas par uzņēmējdarbības uzsākšanu un jauni kontakti, vairums arī sagaida ieteikumus uzņēmuma straujākai attīstībai, pozitīvu attieksmi un pieredzes apmaiņu ar dalībniekiem.

Pirmsinkubācijas dalībnieki uzņemšanas konsultatīvajai komisijai prezentēja dažādas idejas, piemēram, kafijas pupiņu grauzdētava, interjera dizaina priekšmeti, bērnu elektro trīsritenis, lielizmēra galda spēles, attīstošas rotaļlietas bērniem, rampu dizaina izstrāde un būvniecība, bērnu mēbeles, arhitektūras un interjera 3D vizualizāciju izstrāde u.c. biznesa idejas.

“Jaunajā pirmsinkubācijas grupā ir novērojamas krasas biznesa modeļu atšķirības, kas arī veicina kopienas attīstību, jo sniedz iespēju uz tradicionālo uzņēmējdarbību paskatīties no citas prizmas,” tā Gints Reķēns, LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs par jauno pirmsinkubācijas grupu.

Šā gada pavasarī uzņemtie pirmsinkubācijas dalībnieki, šobrīd jau PINK programmas absolventi, apmācības 6 mēnešu garumā aizvadīja tiešsaistē. Arī rudens programma tiks uzsākta digitālajā vidē, kas jau ir kļuvusi par ierastu praksi, tādējādi turpinot sniegt zināšanas jaunajiem biznesa ideju autoriem. Hibrīda tipa apmācības – apvienojot tiešsaistes un klātienes apmācības ir jaunā realitāte, kas jāņem vērā jaunajiem dalībniekiem. Tiešsaistes apmācībām ir divas šķautnes, no vienas puses, zūd klātienes kontakta, no otras puses, tas ļauj dalībniekiem būt daudz elastīgākiem un pieslēgties apmācībām no jebkuras pasaules malas.

“Iepriekšējā pirmsinkubācijas grupa bija lielisks piemērs komandas darbam, jo paralēli apmācībās sniegtajai informācijai dalībnieki ļoti aktīvi izmantoja iespēju testēt logo dizainus, pirmos prototipus un stratēģijas kopienas ietvaros. Tas arī ir viens no programmas mērķiem – radīt vidi, kur uzņēmēji var saņemt godīgu atgriezenisko saikni no apkārtējiem cilvēkiem,” tā G.Rēķēns par nu jau absolējušo pirmsinkubācijas grupu.

Šoruden LIAA Liepājas biznesa inkubatoru kopumā absolvēja 35 pirmsinkubācijas dalībnieki, kuri 6 mēnešus mērķtiecīgi strādāja pie savas biznesa idejas attīstīšanas un testēšanas. Iedvesmai, daži ideju autori no 2021.gada pavasara PINK programmas absolventiem:

SIA CreMedia izveidotais zīmols “Graudupes” piedāvā iegādāties dabīgus, ļoti gardus un neatvairāmi smaržīgus tējas maisījumus – zaļās, melnās, augļu un ogu, roibusa, zāļu un visu iepriekšminēto tēju veidu savstarpējos maisījumus. Kur gan vēl varat iegādāties zaļo tēju, kas smaržo un garšo kā enerģijas dzēriens? Vai augļu tēju ar popkornu? Jā, “Graudupes” šādas un vēl citas, tik pat unikālas tējas piedāvā Jums! Pirmsinkubācijas dalībniece Gita Derkinte par programmu saka: “PINK varam pateikties par dzinuli darīt – negaidīt un nebaidīties kļūdīties. Lai gan mācības norisinājās attālināti, esam auguši kā sava mazā kopiena, un arī viens otra biznesa ideju atbalstām.”

Ivara Pilipa-Matisona, zīmols “MAIZE” ir mūsdienu maizes cepšanas un spēcīgas garšu asociācijas –  bērnības – garšas radītājs. Plānotā konceptdarbnīca, kafejnīca un pieredzes telpa “MAIZE” būs unikāla pieredzes vieta Liepājā ar spēcīgu pievienoto emocionālo vērtību – vieta, kur izcept, nogaršot un līdzi ņemt siltas maizes klaipu, vai arī vienkārši tāpat, garām ejot, nopirkt savu iecienītāko maizi. I. Pilips-Matisons par programmu saka: “PINK programma man ir devusi drosmi uzsākt uzņēmējdarbību, saskatīt iespējas, apzināties riskus un sasniegt savu izvirzīto mērķi. Sešu mēnešu laikā esmu guvis teorētiskas zināšanas, kas papildinātas ar praktisku pieredzi un konsultatīvu atbalstu no LIAA Liepājas biznesa inkubatora komandas. PINK programma ir lieliska iespēja pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju un biznesa potenciālu.”

SIA DAAL Home mērķis ir mainīt stereotipus par santehniķiem kā nekoptiem, iereibušiem un nelaipniem vīriem, pierādot tieši pretējo. Uzņēmums fokusējās uz santehniķu reputācijas atgūšanu un šīs profesijas popularizēšanu. Zīmols “DAAL”  piedāvā kvalitatīvus santehniskos pakalpojumus Saldus novadā ar pilno konsultāciju par materiāliu un ierīču jaunām tendencēm, kvalitāti, cenām un kopšanu. Jebkurš pakalpojums var tikt sniegts estētiski. Alīna Račika par programmu komentē: “PINK programma mums bija liels atbalsts un zināšanu avots. Programmas laikā iemācījos skaidri definēt savus mērķus un reālistiski skatīties uz savām iespējām. Atklāju savā idejā lielāku potenciālu, un nu jau strādājam pie uzņēmuma paplašināšanas un jaunu robežu pārvarēšanas. PINK kopiena ir ļoti vērtīga vieta, kur būt, jo tur ir dažādi cilvēki ar vienu mērķi – attīstīt savu uzņēmumu, tā palīdzība, atbalsts un pozitīva gaisotne kopienā nav salīdzināmi ne ar ko.”

Zīmols “After The Wedding” izstrādā dažāda veida dizaina produktus, kas paredzēti jaunajiem pāriem tieši pēc kāzām, lai šo jauno dzīves posmu padarītu vēl aizraujošāku. Mūsu pirmais unikālais produkts ir “After the wedding planner” jeb pēc kāzu plānotājs, kurā ir 52 aizraujoši uzdevumi 52 nedēļām jeb vienam gadam. Romantiska un orģināla dāvana jaunajam pārim kāzās, kāzu jubilejās vai citos īpašos notikumos. Ilze Kārkliņa un Lelde Vanaga par pirminkubācijas programmu saka: “PINK programma deva iespēju apspēlēt savu ideju no dažādām pusēm, ieklausoties pieredzējušu ekspertu viedokļos un PINK kolēģos. Pateicoties PINK programmai, esam ielikušas stabilu pamatu savas idejas attīstībā! Liels prieks arī par jaunajiem kontaktiem un atbalstu no visas LIAA Liepājas biznesa inkubatora komandas un PINK programmas dalībniekiem! Ja nezini, kā sākt īstenot savu ideju, sāc ar PINK!”

Zīmols “ŠandŠ sleeps” vēlas ražot bērnu attīstošās gultasveļas. Gultasveļas ar stāstu un vērtību, ar īpašiem zīmējumiem, kas papildina un veido stāstu gan uz segas pārvalka abām pusēm, gan spilventiņa pārvalka. Gultasveļa ražota no 100% kokvilnas. Vivita Kalniņa par programmu komentē: “PINK programma,pirmkārt, ļāva noticēt sapnim un to pamazām īstenot par realitāti. Ieguvu lielisku prezentēšanas pieredzi, lieliskas apmācības, kas man noteikti bija pilnīga “Ķīna”, jo pirms tam uzņēmumu un biznesa valoda man bija teju sveša. Lieliska komanda no Liepājas inkubatora puses un, protams, kopā būšana ar cīņu biedriem. Lielisks laiks un pieredze ko ne pret ko nemainītu.”

Šobrīd LIAA Liepājas biznesa inkubators strādā attālināti, bet konsultācijas joprojām ir iespējams pieteikt, rakstot uz liepaja@liaa.gov.lv vai zvanot +371 62401092. Saldus novada iedzīvotājiem konsultāciju iespējams pieteikt arī Saldū, kur atrodas LIAA Liepājas biznesa inkubatora atbalsta vienība, rakstot uz anete.tirmane@liaa.gov.lv.

Papildu informācija:
Ieva Ozoliņa-Balcere

Vecākā projektu vadītāja

LIAA Liepājas biznesa inkubators

Dārza iela 4/8, Liepāja

e-pasts: liepaja@liaa.gov.lv
tālrunis: +371 62401092
Facebook | Instagram