Lai veicinātu izpratni par remigrācijas nozīmi, tendencēm un ieguvumiem, iepazīstinātu remigrantus ar karjeras un izaugsmes iespējām Liepājā, 23. janvārī pulksten 11.00, viesnīcas “Art Hotel Roma” Berči zālē, Zivju ielā 3, notiks konference “Nākamā pietura − Liepāja. Darba un biznesa iespējas remigrantiem”.

Konferences gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar pētījumu par atgriešanos Latvijā, politiskajām tendencēm remigrantu un diasporas atbalstam, par Liepājas piedāvātajām iespējām, darba devēju un remigrantu praktisko pieredzi un izaicinājumiem biznesa attīstībā, par mītiem un patiesību par remigrāciju. Savukārt paneļdiskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumu “Kāpēc lai es (atkal) kļūtu par liepājnieku?”. Konferences noslēgumā dalībniekiem paredzēta ekskursija pa ostu un LSEZ teritoriju.

Konference paredzēta darba devējiem, pakalpojumu sniedzējiem, valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, remigrantiem un potenciālajiem remigrantiem. Konferenci vadīs SIA “Your Move” dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis.

Konferences darba gaita aplūkojama arī saitē: ejuz.lv/reemigracjaskonference

Lai pieteiktos pasākumam, līdz 20. janvārim ir jāaizpilda pieteikšanās anketa.

Konference notiek projekta “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros. Projekta ietvaros vēl tiks organizētas arī citas aktivitātes: saliedēšanās pasākums remigrantu ģimenēm “Ģimeņu sporta pēcpusdiena”, projekta norises laikā Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā notiks 6 informatīvi semināri “Karjeras iespējas un dzīves kvalitāte Liepājā”, notiks arī pašvaldību speciālistu apmācības par remigrācijas jautājumiem.

Projekts tiks īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri − Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ). Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās visas tiek segtas no VARAM finansējuma.

 Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže, tālr.: 63 404 721, e-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv.

Informāciju sagatavoja:

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas

Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Kristīne Čabikina

Tālr.: 63 404 775

E-pasts: kristine.cabikina@liepaja.lv