Šīs vasaras siltās un saulainās svētdienu pēcpusdienas mūziku mīlošie liepājnieki izmantoja, lai izbaudītu ērģeļmūzikas koncertus Sv.Trīsvienības katedrālē. Vēl tikai divas svētdienas un 2020.gada Ērģeļmūzikas vasara būs izskanējusi.

23. augustā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē uzstāsies lielisks tandēms – ērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane. Nupat abas mākslinieces atgriezušās no koncertturnejas pa Igauniju un Liepājā uzstāsies ar interesantu mūzikas izlasi.

Koncerta programmā iekļauti J.S.Baha, H.fon Bībera, P. Dambja, P.Vaska, Ž.Masnē skaņdarbi, izskaņai izvēloties E.Dārziņa „Melanholisko valsi”.
Ieejas maksa – 5 eiro.

Ilona Birģele Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Ligitas Sneibes klasē ieguvusi bakalaura grādu ērģeļspēlē un maģistra grādu – prof.Tālivalža Dekšņa ērģeļklasē. Zināšanas papildinājusi arī Enshedes Mūzikas konservatorijā pie prof. Gija van Shoonhovena, Zviedrijas starptautiskajā ērģeļu akadēmijā „LeufstaBruk”, kā arī meistarklasēs pie Eiropā atzītiem ērģelniekiem – Heribert Metzger, Jaroslav Tuma, Jacques van Ortmerssen, Hans-Ola Ericssson, Olivier Latry, Wolfgang Zerer, Hans Fagius, Jon Laukvik, Joos van der Kooy u.c. Piedalījusies konkursos un festivālos. Viens no nozīmīgākajiem – Starptautiskais ērģeļu un kamermūzikas festivāls «Вселенная звука» Irkutskā (Sibīrija, 2014), kurā plašu rezonansi izpelnījās mākslinieces latviešu komponistu ērģeļmūzikas atskaņojums. Festivālā Kondopogā (Karēlija, 2015) I.Birģele arī uzstājās ar latviešu komponistu skaņdarbiem, tāpat kā Šveices festivālā „Heure Mistique”, kur latviešu komponistu ērģeļmūzika tika iekļauta ērģelnieces solo koncertā. Ilona Birģele regulāri muzicē Rīgas Doma katedrālē un Latvijas dievnamos. Sadarbojas arī koriem un ievērojamiem solistiem gan Latvijā, gan daudzviet pasaulē: Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Zviedrijā, Holandē, Krievijā, Kazahstānā, Somijā, Vācijā, Šveicē un Izraēlā. Ilonai Birģelei ir vērā ņemama pieredze skaņu ierakstu veidošanā. 2015. gadā piedalījusies CD „Mūzika Dievnamam” tapšanā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē pie leģendārajām ērģelēm.

2016. gadā kopā ar ērģelniekiem Tālivaldi Deksni un Kristīni Adamaiti veikusi skaņu ierakstu Rīgas Domā „Vecrīgas gravīras”, kas veltīts komponista Romualda Jermaka jubilejas koncertam.

Paula Šūmane absolvējusi Parīzes Nacionālo Augstāko mūzikas un dejas konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti. Vijolnieces talanta izkopšanā liela nozīme bijusi pedagogiem Uldim Sprūdžam, Jairam Klesam (Yair Kless) un Borisam Garļickim (Boris Garlitsky). P.Šūmane ir aktīvi koncertējoša vijolniece. Viņas koncertus klausās ne tikai Eiropā, bet arī Tuvajos Austrumos, Japānā, Ķīnā, Dienvidāfrikā, Čīlē, Argentīnā, un citur pasaulē.Daudzu starptautisku konkursu laureāte. 2011.gadā – saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielās Mūzikas balvu par labāko debiju. Jaunā vijolniece izpaužas gan kamermūzikā, gan solokoncertos. Viņa sadarbojusies ar Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, „Hoffer Symphoniker”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, un citiem.

Gundars Venens,
koncertcikla producents