2023. gada 6. decembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) svinīgā ceremonijā godināja Pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” konkursa dalībniekus starp kuriem bija arī 2 nominanti no Kurzemes, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra Personības izaugsmes un pilnveides nodaļa un Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs.

Šī gada balvai nominantu izvirzīja arī Kurzemes plānošanas reģions. Savu pieteikumu konkursam iesniedzām par Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centru, novērtējot viņu darbīgumu un neizsīkstošo enerģiju un apbrīnojot viņu jaudīgo darbošanos un drosmi, neskatoties uz nelielo pieredzi, kas ir tikai divi gadi, pieaugušo izglītības lauciņā.

Lai gan par labāko 2023. gada pieaugušo neformālās izglītības sniedzēju tika atzīts Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, mēs lepojamies arī ar liepājnieku sasniegumiem. Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra vadītājai Agnesei Lejniecei un viņas komandai tika pasniegts IZM Pateicības raksts par kvalitatīvu pieaugušo neformālās izglītības īstenošanu, sadarbību un veicināšanu Latvijā. IZM Pateicības rakstu vēl saņēma Latvijas Universitātes  Akadēmiskā departamenta Mūžizglītības nodaļa, Ogres Tehnikums un Bulduru Tehnikums.

Kā atzina A.Lejniece, šis novērtējums ir ļoti svarīgs un patīkams, akcentējot paveikto un sasniegto pieaugušo izglītībā, taču vēl patīkamāk ir apzināties, ka tādi jaunpienācēji pieaugušo izglītībā kā viņi ir starp lielajiem grandiem – tehnikumiem, augstskolām.

Arī mēs, KPR, sakām lielu paldies IZM pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” abiem kandidātiem no Kurzemes par viņu nozīmīgo veikumu un tik svarīgo un vērtīgo ieguldījumu pieaugušo izglītības kultūras veidošanā, veicināšanā un popularizēšanā. Lai neizsīkst tā enerģija un prieks, lai neapdziest dzirkstelīte, kas mirdz viņu acīs, darot, plānojot un sasniedzot!

Plašāk par konkursu un konkursa “Saules laiva” apbalvošanas ceremoniju lasi šeit!

Agnese Lāce

KPR pieaugušo izglītības reģionālā koordinatore