Liepājas slimnīca

Pirmdien, 16. janvārī, Liepājas reģionālajā slimnīcā atklāts Neatliekamās medicīnas centrs, kura sastāvā ir Uzņemšanas nodaļa, Observācijas nodaļa un Intensīvās terapijas nodaļa. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda investīcijām slimnīcā līdz 2023. gada beigām plānota vērienīga attīstība, un Neatliekamās medicīnas centra telpu izveide un iekārtošana ir daļa no projektā paredzētajiem slimnīcas nodaļu pārbūves un atjaunošanas darbiem. 

nodaļas atklāšana Liepājas slimnīcā
Neatliekamās medicīnas centra atklāšana 16. janvārī

Projekta ietvaros plānota Liepājas slimnīcas telpu pārbūve un atjaunošana, kā arī aprīkošana ar nepieciešamo inventāru, t.sk. Konsultatīvajā nodaļā, Funkcionālās diagnostikas nodaļā, Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā, kā arī telpu pārbūve 2.st. C korpusā, izbūvējot vingrošanas zāli un ārstu kabinetus; Asins kabinetā, Valsts asins donoru nomas telpās, Hemodialīzes nodaļas pārcelšana uz 1.st. C korpusu, veicot telpu pārbūves darbus, t.sk arī izbūvējot ūdens sagatavošanas telpu C korpusa pagrabstāvā; Paliatīvās aprūpes/Ķīmijterapijas nodaļā, Bērnu nodaļā, Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, Traumatoloģijas nodaļā, Dienas stacionārā, Kardioloģijas nodaļā, Iekšķīgo slimību nodaļas pārcelšana uz A korpusu.

Tāpat paredzēts iegādāties medicīnas tehnoloģijas – anestēzijas iekārtas operāciju nodaļai, datortomogrāfijas iekārtu staru terapijas nodaļā topometrijas un simulācijas veikšanai, videoendoskopijas iekārtu operāciju nodaļas vajadzībām, digitālā mamogrāfijas iekārtu diagnostikas nodaļai,  ultrasonogrāfijas iekārtu funkcionālās diagnostikas nodaļai un stacionāro digitālo rentgena iekārtu.

Telpu pārbūves darbi veikti no 2019. līdz 2022. gadam. 2020. gadā tika izbūvētas un nodotas ekspluatācijā būvprojekta 1.,3.kārta, kas ietver Hemodialīzes, Fizikālās terapijas un ambulatorās daļas telpas, Konsultatīvās nodaļas ārstu kabinets, 2022. gadā izbūvētas būvprojekta 2.kārtas telpas, kas ietver A korpusa A spārnu – 10 tipveida stacionāra nodaļas, un būvprojekta 4. kārtu un NMP telpu atjaunošanu, kas ietver Observācijas un Uzņemšanas nodaļas pārbūvi.

Liepājas slimnīca
Neatliekamās medicīnas centrā notiek arī studentu un ārstu speciālistu apmācības
neatliekamās medicīnas centrs Liepājas slimnīcā