Šī gada 4. septembrī Skrundas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā norisinājās trešais pasākums sarunu vakaru ciklā “Pasaules garša”.

Šoreiz pie mums viesojās Ilze Fricsone ar ģimeni. Ilze dalījās stāstos un pieredzē par dzīvi Nīderlandē un atgriešanos Latvijā, par sava uzņēmuma – “TRIK design”  – izsapņošanu un radīšanu.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izzināt par pozitīvajām lietām Nīderlandē un diskutēt par iespējām šeit, Latvijā. Un, protams, mēs kopā gatavojām un baudījām kišu – vienu no iecienītākajām receptēm Ilzes ģimenē.

Pasākumu cikls tika veidots sabiedrības saliedēšanas nolūkos, lai ļautu cilvēkiem izzināt citas kultūras un remigrantiem vieglāk integrēties vietējā kopienā.

Informāciju sagatavoja Eva Behmane, Skrundas novada pašvaldības pārstāve

Informācijai:

Lai palielinātu pašvaldību lomu remigrācijas sekmēšanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Kurzemes, Latgales, Rīgas, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģioniem rīkoja konkursu “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”. Konkursa mērķis ir katrā plānošanas reģionā noteikt ne mazāk kā četras pašvaldības, kuras īsteno un plāno īstenot daudzveidīgus atbalsta pasākumus remigrācijas sekmēšanai un sniegt finansiālu atbalstu pašvaldību pieteikumos norādītajām aktivitātēm, kas vērstas uz remigrācijas sekmēšanu.