2023. gada 5. jūlijā Rīgā norisinājās Pasaules Latviešu Ekonomikas un Inovācijas Forums 2023 (PLEIF), kur tika pulcināti Latvijas uzņēmēji un profesionāļi no visas pasaules. Konferenci atklāja Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Šogad konferencē pieskārās remigrācijas jautājumiem, kur paneļdiskusijā tika diskutēts, kā Latvijas pašvaldības strādā, lai piesaistītu cilvēkresursus gan pašvaldībās, gan ekonomikā. Diskusijā piedalījās Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits (VARAM), Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore Inta Mieriņa (LU), Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Konferencē piedalījās arī visu reģionu remgrācijas koordinatores, kuras sniedza informāciju par iespējām atgriezties Latvijā.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Agnesi Berģi (e-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv, tālr.: 20478252), kura pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē var uzzināt Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā www.kurzemesregions.lv/remigracija, kur iespējams arī iepazīties ar citu remigrantu pieredzi, atgriežoties dzimtenē.

Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore

Agnese Berģe