PBLA aicina uz Pasaules latviešu ekonomikas un innovāciju forumu 2023

Foto: Uģis Brālēns

5. jūlijā Rīgā norisināsies viens no nozīmīgākajiem ekonomikas forumiem Latvijā – Pasaules latviešu ekonomikas un innovāciju forums (PLEIF). PLEIF 2023 iezīmē 10 gadus kopš forums pirmo reizi pulcēja Latvijas iedzīvotājus un diasporas latviešus vienuviet. Lai atskatītos, kas šajos 10 gados paveikts, un palūkotos, kāda ir nākotnes perspektīva, PLEIF 2023 pieskarsies tēmām, kuŗas reiz jau ir izskanējušas iepriekšējos forumos.

Pasākums dalīsies četrās tematiskajās daļās – Latvijas ekonomikas attīstība un investīcijas, darbaspēka piesaiste un piedāvājums, innovācijas medicīnā un enerģētikas jomā un valsts tēla nozīme uzņēmējdarbības un tūristu piesaistē. Katru no daļām ievadīs nozares ekspertu prezentācijas, kam sekos diskusijas.

“Šajā nemierīgajā periodā Latvija ir Ziemeļaustrumeiropas demokrātijas un investīciju bāka. Ar šo forumu vēlamies izcelt Latvijas stiprās puses un potenciālu, kā arī apvienot Latvijas uzņēmēju aprindas ar latviešu diasporu un citiem starptautiskā biznesa līderiem. Jau 10 gadus Pasaules Brīvo latviešu apvienība pilda foruma organizatora un biznesa sadarbības koordinatora lomu, un esam priecīgi turpināt tradiciju,”

komentējot foruma plānus uzsvēra PBLA priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Konferenci atklās Valsts prezidents Egils Levits un Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdētājs Pēteris Blumbergs. Tajā piedalīsies arī Rīgas galva Mārtiņš Staķis un vairāki spēcīgi ar Latviju saistīti uzņēmēji, kuŗi guvuši panākumus gan Latvijā, gan pasaulē – Nils Melngailis, Džons Tallijs un citi. Plašāks foruma dalībnieku saraksts tiks atklāts laika gaitā foruma mājaslapā www.pleif.lv.
PLEIF mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi, stiprinot sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē, veicināt innovāciju, finanšu un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai, kā arī stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu piederību Latvijai. PLEIF 2023 pēc ilgāka pārtraukuma norisināsies klātienē, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tā darba valoda būs angļu.
Sīkāka informācija par forumu, kā arī foruma dienaskārtība pieejamas interneta vietnē www.pleif.lv.

ilustratīvs attēls par Pasaules latviešu ekoomikas un inovāciju forumu 2023, kur norādīts nosaukums, norises laiks un vieta,, kā arī saite uz reģistrēšanos

Pasaules latviešu ekonomikas un innovāciju forumu rīko Pasaules brīvo latviešu apvienība un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Informācija pārpublicēta no latvieši.com mājas lapas, kur raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu “Laiks”. Saite uz rakstu: https://www.latviesi.com/mediju-jaunumi/pbla-aicina-uz-pasaules-latviesu-ekonomikas-un-innovaciju-forumu-2023