LLI-010 “DABAS TŪRISMS VISIEM (UniGreen)”

Šī gada 15.oktobrī aicinām uz bezmaksas ekskursiju dabas takās Kurzemē, kas pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti.

08:00 – iekāpšana autobusā, izbraukšana no Rīgas (Latvijas Ratiņbasketbola sporta federācijas autobuss)

10:00 – 11:00 Pastaigu taka gar Ventas upes krastu Skrundā

1,6 km, lokveida, pieejama sausā tualete

Ventas upes krastā atrodas Skrundas pilskalns – iecienīta gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu atpūtas vieta – uz kura atrodas estrāde un parks. Parkā izvietoti tēlnieka Ģirta Burvja veidotie pirmo Skrundas pilsnovada kuršu ķoniņu mantinieku – Ērmaņa Pilāta, Jākoba Sigitara, Veisena un Santiķa – krēsli. Tie tapuši par godu Skrundas 750. gadadienai kopš tā pirmo reizi minēta vēstures avotos. Teikas vēsta, ka zem pilskalna esot pazemes ejas un no Ventas reizi simts gados iznākot brīnumdaiļa baltā sieviete Ventas Vārava. Šodien gar šo pilskalnu vijas gleznaina pastaigu taka, kuras tālākais punkts ir Skrundas augstākajā vietā Ventas kalnā, kas ļauj izbaudīt skaistos dabas skatus, vērot putnus un Ventas mierīgo plūdumu. Gar pastaigu taku uzstādīti soliņi un izveidotas vairākas pieturas vietas, kur ikviens var uz mirkli apstāties un izbaudīt gleznaino Kurzemes ainavu. Taka ir pielāgota cilvēkiem riteņkrēslos. Nesteidzīga pastaiga aizņems ne vairāk kā stundu.

11:00 – 13:00 brauciens no Skrundas uz Roju

13:00 – 14:00 pusdienas Skrundā

14:00 – 15:00 Pastaigu laipa gar jūras krastu Rojā

1 km, līnijveida, pieejama sausā tualete

Rojas balto smilšu pludmale ir lieliska atpūtas un rekreācijas vieta ikvienam klusuma, dabas un jūras mīļotājam, kā arī tiem, kas vējainākā laikā vēlas baudīt ekstrēmākas izjūtas.

Pludmales teritorija ir labiekārtota un pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir izbūvēta gājēju laipa, pa kuru iespējams pārvietoties cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Informācijas stendā attēlota informācija neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem braila rakstā. Cilvēki ar redzes traucējumiem var iegūt informāciju par Rojas jūras krasta kāpu zonā esošiem augiem, iepazīties ar Rojas pludmales taktilo karti, iztaustot pludmales reljefu, kā arī stendā iespējams atrast informāciju par pludmalē pieejamo infrastruktūru un informāciju par to kā uzvesties šeit atrodoties. Auto stāvlaukumā speciālas invalīdu stāvvietas un bezmaksas wi-fi internets.

Pastaigas laikā iespējams iepazīt mežainās un ar piejūras augiem klātās pelēkās kāpas un tajās sastopamos augus un izbaudīt mierīgu pastaigu gar smilšaino liedagu. Nesteidzīga pastaiga aizņems apmēram pusstundu.

Vasaras sezonā pludmalē atrodas vides mākslas objekts – „Zilais Cerību sivēns”, darba autors ir mākslinieks no Rojas –  Māris Grosbahs.

15:00 – 17:00 brauciens no Rojas uz Rīgu

Ekskursiju organizē Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”.

Pieteikšanās: https://forms.gle/wHqvTCBFbxxWSMmc9

Vietu skaits ierobežots, tie kuri būs apstiprināti dalībai ekskursijā, tiks informēti ar apstiprinājuma e-pastu 11.oktobrī, kurā tiks norādīta arī konkrēta tikšanās vieta.

Papildu informācija:  Alise Lūse, 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv

Ekskursija tiek īstenota ar Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu projekta Nr. LLI-010 “Dabas tūrisms visiem” (UniGreen) ietvaros. Informējam, ka projekta publicitātes nodrošināšanai ekskursijas laikā iespējama fotografēšana un filmēšana.

Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona
UniGreen projekta vadītāja
Aiva Jakovela
Tālrunis: 26314137, aiva.jakovela@kurzemesregions.lv