No 2024. gada 10. līdz 12. aprīlim uz projekta noslēguma konferenci “NOTEs from the youth” Rumānijas pilsētā Brašovā pulcējās projekta “NOTE” partneri – aktīvie pilsoņi, pašvaldības un pilsoniskās sabiedrības organizācijas no 11 Eiropas Savienības dalībvalstīm, tai skaitā arī Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvji no Latvijas. Tikšanās notika ar mērķi – kopā ar atskatīties uz projektā paveikto un vēl paveicamo, lai veicinātu brīvas, informētā izvēlē balstītas vēlēšanas Eiropā.

Darbs konferencē norisinājās vairākās sesijās un to ar uzrunu atklāja Brašovas pašvaldības vadība, paužot prieku uzņemt viesus savā skaistajā pilsētā, kas atrodas Rumānijas Transilvānijas reģionā. Uzrunā tika arī akcentēts, cik būtiska ir iespēja tikt pārstāvētiem Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamentā, piedaloties dažādu Eiropas nākotnei būtisku jautājumu risināšanā.

Nākamajā sesijā katrs projekta partneris stāstīja par “NOTE” ietvaros paveiktajām aktivitātēm savā valstī. Projekta “NOTE” vadītāja Latvijā – Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Aija Neilande informēja, ka Kurzemē organizētas “Ielu debates”, tikšanās ar jauniešiem, lai noskaidrotu viņu zināšanas un izglītotu par  par Eiropas Parlamentu un tā velēšanām, sadarbībā ar jauniešu multimediju studiju “Frekvence” izveidoti podkāsti, kā arī īstenotas citas aktivitātes un notikusi aktīva dalība citu projekta partneru organizētajos pasākumos.

Trešajā sesijā konferences dalībniekiem bija iespēja diskutēt ar Mrs. Suzana Carp, Eiropas Klimata politikas speciālisti, un Viktor Ilie, Rumānijas deputātu asamblejas biedru, par pašvaldību un nevalstisko organizāciju lomu un nozīmi Eiropas vēlēšanās. Suzana Carp vairāk pievērsās klimata un vides jautājumu svarīgumam Eiropas Savienības kontekstā, savukārt Victor Ilie sava uzrunā akcentēja, ka pašvaldībām būtu aktīvāk jāinformē par Eiropas Savienības sniegto atbalstu vietējām kopienām, arī izglītojot par Eiropas Savienību un tās pārvaldi.

Ceturtajā sesijā viens no projekta partneriem – “ECIT Foundation” – informēja par savu pieredzi cilvēku izglītošanā un iesaistīšanā Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesos. “ECIT Foundation” ir neatkarīga, starptautiska nevalstiska organizācija, kas atrodas Briselē, Beļģijā, un koncentrējas uz Eiropas pilsonību un tās attīstību. Tās pilnais nosaukums ir “European Centre for Information Policy and Security ECIPS Foundation” un organizācijas galvenais mērķis ir veicināt informācijas politikas izstrādi un drošību, lai stiprinātu Eiropas Savienību.

Piektajā – noslēguma sesijā – konferences dalībnieki vairāk pievērsās projekta “NOTE” ietvaros tapušajiem podkāstiem, daloties savā pieredzē to tapšanā un arī iepazīstot citu valstu pieredzi.

Noslēgumā projekta “NOTE” partneriem atraktīvas spēles veidā bija iespēja iepazīt arī Brašovas vecpilsētas skaistumu, iepazīstot tās vēsturiskās vietas un celtnes, kuras būvētas dažādus arhitektūras stilos, sākot no gotikas līdz baroka un renesanses. Pilsēta atrodas ielejā starp Karpatu kalniem, radot aizraujošu un ainavisku vidi. Paviesojāmies Brašovas šaurākajā ielā jeb “Strada Sforii” rumāņu valodā, kas ir 1,32 metrus plata un ir viena no šaurākajām ielām Eiropā, kā arī iepazinām daudz vēsturiskas ēkas, piemēram, Melno Baznīcu, kas ir viena no lielākajām gotiskajām baznīcām Austrumeiropā, un Balto torni, no kura paveras burvīgs skats uz Brašovas sarkanajiem jumtiem un torņu smailēm.

Pateicamies  projekta partnerim no Rumānijas – Associatia Nameless Art – par sirsnīgo un viesmīlīgo uzņemšanu!

Konferences programma:

Konferences programma angļu valodā

Pasākuma apraksta lapa (Event Description Sheet):

Event Description Sheet - will be added soon

“NOTE” apzīmē Eiropas vēlēšanu organizāciju un pilsētu tīklu. Tā ir iniciatīva no 11 ES dalībvalstīm programmas CERV ietvaros. Mēs pārstāvam pilsoņus, pašvaldības un pilsoniskās sabiedrības organizācijas no: Itālijas, Rumānijas, Bulgārijas, Polijas, Portugāles, Horvātijas, Spānijas, Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Vācijas.

Projektu finansē Eiropas Savienība. Par šo publikāciju saturu pilnībā atbild Kurzemes plānošanas reģions, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības vai Eiropas Savienības Izglītības un kultūras Izpildaģentūras (EACEA) oficiālo nostāju.

Vairāk par projektu: https://www.facebook.com/projectnoteeuropeanelections

Oficiālā Eiropas Savienības mājas lapa: www.europa.eu.

Informāciju sagatavoja:

Laura Homka

sabiedrisko attiecību speciāliste