Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Taka atrodas Plateļu ezera austrumu pusē. Tā ļauj ne tikai redzēt gleznaino Žemaitijas Nacionālā parka pauguraino reljevu, bet arī pašiem sajust to visas takas garumā. Līdz ar to jāņem vērā, ka garo, stāvo kāpumu dēļ taka nav pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, kā arī var būt apgrūtinoša senioriem.

Paplateles apkārtnes reljefs ir izveidojies pēdējā ledus laikmeta posmā pirms 13-13,5 tūkstošiem gadu. Tās pakalni sasniedz augstumu līdz 189 m virs jūras līmeņa. Šī ir vienīgā taka parkā, kur redzamas koka skultpūras, kas izgatavotas pēc Lietuviešu pasaku motīviem un ir saglabājušās kopš 20. gadsimta 9. dekādes. Vairākas skulptūras ir īpaši veidotas aktīvai atpūtai un bērnu rotaļām. Pirmais takas posms iet caur dabisko mežu biotopu – teritoriju, ko nav ietekmējusi saimnieciskā darbība vai tā bijusi minimāla. Šeit var sastapt vairākas retas un apdraudētas augu, sēņu un dzīvnieku sugas. Šeit esošais biotops ir attiecināms uz priežu mežu un jaukto mežu veidiem ar kopējo platību 10,5 ha ar gadsimtu vecām priedēm un eglēm. Turpinājumā taka iet gar Sultekis dīķi, kas izveidojies 20. gadsimta 8. dekādē un lēnām pārvēršas purvā. Šeit pieejams arī skatu tornis, kas paver lielisku skatu uz dīķi un egļu mežu, kas ieskauj to. No šejienes iespējams vērot un dzirdēt dažādus putnus – ķīķi (Pernis apivorus), niedru liju (Circus aeruginosus), peļu klijānu (Buteo buteo) u.c. Dīķa malā aug fuksa dzegužpirktsīte (Dactylorhiza fuchsia). Mežā var redzēt dažādu dzīvnieku (briedis, stirna, mežacūka) iestaigātas takas un skudrupūžņus, savukārt vērīgākie apmeklētāji pamanīs kokos esošos dobumus, ko izveidojuši dzilnu dzimtas putni.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Žemaitijas Nacionālais parks, Plunģes rajons, Lietuva. Ieteicamais sākuma punkts: Stāvvieta Paplateles ciemā takas sākumā (netālu no viesu nama “Banga”), Plokštines iela 11

Takas sākums kartē: Lat:56.04684, Lon:21.8858 

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 40 min

Garums: 2,5 km

Marķējums: Marķēta ar norādes zīmēm

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka, asfaltēts segums

Labiekārtojums: 

 Apmeklētāju centrā

Skatu tornis

Nokļūšana: ar automašīnu. Braucot caur Plateliem,  dodieties Pluņģe-Mažeiķi virzienā, apmēram 7 km. Tad pagriezieties pa labi uz Plokštines ielu, brauciet taisni līdz zīmei ar norādi “Pažintinis takas”. Braucot pa Pluņģe-Mažeiķi ceļu, Plokštines iela atrodas 6 km attālumā no Mažeiķu-Alsedžu-Pluņģes krustojuma

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Žemaitijas Nacionālā parka direktorāts, +370 448 49231; info@zemaitijosnp.lt 

Info:

Tuvākie veikali, DUS: Plateļi, Pluņģe