2023. gada 30. novembrī galerijas “Romas dārzs” Berči zālē Liepājas valstspilsētas pašvaldības organizēja remigrantu ģimeņu tikšanos “Nākamā pietura – Liepāja”. Uz tikšanos tika aicinātas remigrantu ģimenes, kas atgriezušās uz dzīvi Liepājā. Tikšanās mērķis bija nodrošināt remigrantiem iespēju satikties un pārrunāt esošos izaicinājumus, atgriežoties uz dzīvi Liepājā, un dalīties ar iespējamajiem risinājumiem.

Remigrantu tikšanos atklāja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, kurš pastāstīja par pašvaldības darbu un iesaisti darbā ar jauno iedzīvotāju piesaisti pilsētai. Savukārt Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens iepazīstināja ar aktuālo informāciju par īres namu attīstību Liepājā,  bet Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Arnis Vītols informēja par remigrantu uzņēmējdarbības projektu līdzfinansēšanas konkursu. Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma pastāstīja par jauniem piedāvājumiem ZIIC centrā.

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe informēja  par remigrācijas aktualitātēm Kurzemes reģionā un Liepājas valstspilsētas pašvaldībā.  Neformālā gaisotnē pasākuma gaitā A.Berģe tikās ar remigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri atgriezušies uz dzīvi Liepājā, sniedzot individuālas konsultācijas, atbildot uz remigrantu interesējošiem jautājumiem.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē iespējams uzzināt: www.kurzemesregions.lv/remigracija