LLI-010 “DABAS TŪRISMS VISIEM (UniGreen)”

Mārketinga pasākumu ietvaros UniGreen projekta īstenošanas trešajā periodā (2018.g. maijs – oktobris) ir paredzēts apsekot vairāk kā 50 Kurzemes dabas takas – apkopojot informāciju par taku garumu, segumu, apskatei nepieciešamo laiku, grūtības pakāpi, marķējumu, labiekārtojumu, vides pieejamību utml., kā arī ierakstot maršrutus mobilajās ceļotāju aplikācijās. Iegūtā informācija tiks izmantota Dabas taku ceļveža sagatavošanai, lai popularizētu Kurzemes dabas tūrisma iespējas.

Šonedēļ sadarbībā ar Mērsraga informācijas centru apsekojām vienu no garākajām takām – 21,5km garo Jūrtakas posmu “Mērsrags-Engure” (19.Jūrtakas diena). Šai takai raksturīga plaša dabas daudzveidība. Ejot maršrutu iespējams vērot, cik neparasts un dažāds ir Baltijas jūras līča krasts.

Takas ieteicamais sākuma punkts ir Mēsraga Pasaku kalniņš, kas atrodas mežā uzreiz aiz vēja ģeneratoriem. Maršruts turpinās virzienā uz Bērzciemu, kur pa ceļam plešas gan piejūras pļavas ar lagūnām, kas bagātas ar niedrēm, meldriem un citiem piejūras augiem, gan pelēkās kāpas ar plašu augu sugu klāstu, gan arī oļiem un akmeņiem klāta pludmale. Bērzciema apkaime ir sevišķi raksturīga ar plašajām piejūras niedru pļavām ar sēkļiem tālu jūrā, ko īpaši iecienījuši putni. Līdz Abragciemam turpinās aizaugušais jūras krasts, bet no Abragciema līdz Engurei stiepjas liedags.

Maršruts piemērots aktīviem gājējiem, tā iziešanai nepieciešamas vidēji 5 stundas.

Maršruts ir marķēts (izņemot pašu krastu) – sekojiet Jūrtakas marķējumam (balti-zili-balts karodziņš vai bultiņa vai Jūrtakas uzlīmes Bērzciemā). Nomaldīties nav iespējams – neskaidrību gadījumā droši turpiniet ceļu gar jūras krastu vai pa piekrastes meža joslu, kāpām vai ciemata teritoriju Engures virzienā. Marķējumu, galvenokārt, ieteicams izmantot, lai vieglāk orientētos tur, kur nepieciešams novirzīties no jūras krasta, lai apietu kādu šķērsli (aizaugušas, necaurbrienamas pludmales utml.). Maršrutā pieejamas vairākas labiekārtotas atpūtas vietas ar soliņiem, galdiņiem, WC, viesu nami, kempingi, kafejnīcas. Piejūras ciematiņos – arī pārtikas veikali.

Taka ir vienvirziena, tāpēc savlaicīgi jāpadomā par nokļūšanu atpakaļ vai to, kā plānots turpināt ceļu (pie Engures ostas ir stāvlaukums, kur iespējams atstāt automašīnu). Posmā Engure-Mērsrags kursē arī sabiedriskais autobuss.

Maršruta video skatīt ŠEIT>>>

Plašāk par Jūrtaku un citiem Jūrtakas posmiem: www.coastalhiking.eu
UniGreen aktivitātes tiek īstenotas ar Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv