2023. gada 18. septembrī, Rīgā, kopā sanākot 10 Latvijas un Igaunijas tūrismu pārstāvošajām organizācijām, tika uzsākts darbs pie jauna projekta – “Mežtakas” un “Jūrtakas” pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām. Pārgājienu taku pieejamība tiks vērsta uz 5 mērķa grupām – 1) cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem (kustību, redzes, dzirdes); 2) senioriem; 3) ģimenēm ar maziem bērniem, t. sk, ar bērnu ratiņiem; 4) skolas vecuma bērniem; 5) cilvēkiem ar valodas vai kultūras barjeru. Taku pieejamība tiks uzlabota atsevišķos posmos.

Pasākuma programma un prezentācijas:

Projekta mērķis ir uzlabot Baltijas pārgājienu taku – Jūrtakas un Mežtakas pieejamību dažādām sociālajām grupām, ieviešot pieejamības un iekļaujošā mārketinga risinājumus abu taku teritorijā Latvijā un Igaunijā.

Projekta rezultāti:

1.         Projekta partnerorganizācijas turpinās sadarbību pēc projekta noslēguma, pamatojoties uz oficiālu vienošanos par sadarbības turpināšanu. Projekta partneri konsultēs  organizācijās, kas vēlēsies izmantos projekta laikā pilotētos pieejamības risinājumus.

2.         Organizācijas pārņems šādus izmēģinājuma risinājumus:

2.1.      Ratiņkrēslu pieejamības risinājumi, lai atvieglotu pārgājienus/pārvietošanos ar ratiņkrēsliem pa dažādām virsmām.

2.2.      Pieejamības risinājumi cilvēkiem ar redzes traucējumiem (audiogidi, īpašas norādes, braila raksta iekļaušana u. c.).

2.3.      Tīmekļa kameru pieejamības risinājumi takas pašreizējā stāvokļa vizualizācijai pirms pārgājiena (droša pārgājiena plānošana senioriem, ģimenēm ar maziem bērniem).

2.4.      Pieejamības risinājumi, kas pielāgo pārgājienus ģimenēm ar maziem bērniem (īsas distances, pārgājienu cilpas takās, atraktīvas un dabas izglītojošas spēles,  3D objekti pārgājiena laikā).

2.5.      Uzlabot pārgājienu veidošanas prasmes skolu jauniešiem.

2.6.      Pārgājienu pielāgošana ārvalstnieku un starpkultūru sociālajām grupām.

2.7.      Pārgājieni gida pavadībā cilvēkiem ar invaliditāti.

Informācija par projekta budžetu:

Projekta kopējais budžets ir 1 245 027,00 EUR, no kuriem ERAF Interreg VI-A Igaunijas – Latvijas programmas līdzfinansējums ir 996 021,60 EUR.

KPR kopējais projekta budžets ir 139 893,00 EUR, no kuriem ERAF Interreg VI-A Igaunijas – Latvijas programmas līdzfinansējums ir 111 914,40 EUR.

Projekta īstenošanas laiks: 

Projekts tiks īstenots trīs gadu garumā – no 2023 gada 1. jūlija līdz 2026. gada 30. jūnijam.