Ventspils uzņēmumiem draudzīgākā pašvaldība

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (turpmāk LTRK) sadarbībā ar Biznesa augstskolu “Turība”, Junior Achievement Latvia un sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS 25. maijā pasniedza Uzņēmumiem draudzīgākās pašvaldības balvas trīs augstāk novērtētajiem pretendentiem kategorijās “Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2022” un “Uzņēmumiem draudzīgākais novads 2022”.

Kategorijā “Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2022” 1. vietu ieguva Jūrmalas valstspilsēta, 2. vietu Rīgas valstspilsēta, bet 3. vietu Ventspils valstspilsēta. Savukārt, kategorijā “Uzņēmumiem draudzīgākais novads 2022” 1. vietu ieguva Bauskas novads, bet 2. un 3. vietu dala Kuldīgas novads un Tukuma novads.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētaja vietnieks Aigo Gūtmanis saņemot augsto atzinību atzīmēja: “Ventspils draudzīgumu uzņēmējiem jau novērtē desmitiem jauno industriālo investoru prestižais ārvalstu vērtētāju Financial Times izveidotais fDi reitings, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir atzinusi Ventspili par investīcijām draudzīgāko Latvijas Republikas pilsētu. Tomēr mēs nevēlamies apstāties pie sasniegtā un turpināsim attīstīt uzņēmējdarbībai pievilcīgu vidi Ventspilī!”.

LTRK Pakalpojumu padomes priekšsēdētāja Daiga Kiopa komentē: “Šīs balvas mērķis ir godināt tās pašvaldības, kas ir uzņēmumiem draudzīgākās un mērķtiecīgi strādā, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi savā novadā, kā arī veido dialogu ar sava novada uzņēmējiem un viņos ieklausās. Esam secinājuši, ka šim dialogam un atgriezeniskajai saitei ir milzīga nozīme, jo tādā veidā var operatīvāk sniegt atbalstu un sadarbība var notikt kvalitatīvāk.”

Uzņēmumiem draudzīgākās pašvaldības balvas pretendenti tika vērtēti pēc dažādiem kritērijiem – pašvaldības atbildes uz uzņēmēja interesi attīstīt biznesu konkrētajā reģionā, pašvaldības atbalsta izglītības iestādēm uzņēmējdarbības programmu īstenošanā un skolēnu mācību uzņēmumu organizēšanā, pašvaldības pašvērtējuma, uzņēmēju vērtējuma un reģistrēto uzņēmumu daudzuma konkrētajā pašvaldībā.

Informācija pārpublicēta no Ventsoils.lv mājas lapas: https://www.ventspils.lv//lat/ekonomika/233161-ventspils-uznemumiem-draudzigaka-pasvaldiba