Kurzemes jaunieši vecumā no 13-17 gadiem vasaras izskaņā piecu dienu nometnē  viesu namā ”Vītoliņi”, Tukuma novadā, apguva iemaņas, kas viņiem noderēs nākotnē uzņēmējdarbībā, kā arī izstrādāja dažādas biznesa idejas. Kopumā mācībās, kas notika Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros, piedalījās 20 jaunieši no Liepājas, Ventspils, Saldus, Rojas, Tukuma un citām Kurzemes vietām. Jaunieši pieredzējušu lektoru pavadībā apguva metodes par savas nākotnes uzņēmējdarbības jomas definēšanu, apguva dažādas stresa vadības prasmes, kas ļoti nepieciešamas uzņēmēja ikdienā, kā arī finanšu pratības, sadarbības, komandas darba iemaņas, un piedalījās biznesa  ideju izstrādē.

Lai patiesi iepazītu uzņēmējdarbību un tās ikdienu, nometnes dalībnieki apmeklēja eksporta uzņēmuma ”Immerman Woodwork” koka izstrādājumu ražotni Irlavā. Izrādot savu uzņēmumu, tā īpašnieks Artūrs Immermanis dāsni dalījās ar piemēriem no uzņēmēja karjeras uzsākšanas brīža līdz šodienai, stāstot gan par veiksmēm, gan neveiksmēm, kā arī  iedrošinot jauniešus noteikti nebaidīties savas idejas izmēģināt un īstenot dzīvē.

Nometnes noslēgumā jaunieši grupās izstrādāja un prezentēja biznesa idejas, to vidū  –  viedo ceļojumu koferi ar viedierīču uzlādes bloku un izvelkamo sēdekli ”Luggage Baltic”, kas ļoti noderēs pārpildītās lidostās, neredzamās bluetooth austiņas, ko nevar pamanīt skolotāji, apavu pārdošanas platformu ”Shoe Forest”, bioloģiskās kosmētikas līniju, Jaudas cepumus, uzkodas pasākumiem, ko pircēji var sakomplektēt pēc savām vēlmēm, un pat pakalpojumus, kur iekļauti Amazones džungļu maģijas elementi.

Piedāvājam arī iepazīties ar pasākumu dalībnikeu atsauksmēm par nometni:

Kurzemes plānošanas reģions rīkoja nometni, lai veicinātu jaunu, inovatīvu uzņēmējdarbības ideju rašanos un īstenošanu Kurzemē, īpaši inovāciju un rūpniecības jomās. Pasākums tika organizēts projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”..

Kontaktinformācija:

Viktorija Reine
Kurzemes plānošanas reģions
E-pasts: viktorija.reine@kurzemesregions.lv

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.