2021.gada 23.aprīlī, iesākot tūrisma sezonu, apmeklētājiem tiek atvērts Ventspils 46.krasta baterijas tornis, tas ir pilnībā atjaunots un kļuvis par skatu torni ar vēstures izziņas iespējām. Projekta rezultātā ir uzlabota objekta pievilcība, pieejamība, ērtības un drošība, tādējādi objekts pilda plānotās funkcijas.

Militārā mantojuma objekta – Ventspils 46.krasta baterijas – rekonstrukcija un infrastruktūras izveide ir pabeigta, īstenojot investīcijas un aktivitātes vietas uzlabošanai, nodrošinot tūrisma produkta pievilcību apmeklētājiem.

Ir atjaunots ugunskoriģēšanas tornis – ir veikta torņa nesošo sienu gruntēšana, krāsošana, uzlikts 1939.gada parauga amēbas kamuflējums, uzstādītas jaunas trepes, margas un durvis, jumta segums pārklāts ar pretslīdēs materiālu, atjaunotas ambrazūru lūkas. Torņa viziera telpā uzstādītas divas planšetes no organiskā stikla ar 1930to gadu kuģu siluetiem, lai bagātinātu apmeklētāja pieredzi un zināšanas.

Uzlabota objekta pieejamība un infrastruktūra – izveidoti grants celiņi no torņa uz bunkuru zem tā un uz nākamajām 2 lielgabala pozīcijām, uzstādīts soliņš un atkritumu urna.

Nodrošinot objekta interaktivitāti, tiešā objekta tuvumā ir uzstādīta  informācijas plāksne ar QR kodu, kuru noskenējot mobilajā ierīcē (mobilais telefons vai planšete) ir iespējams noskatīties animētu video par “46.Sarkankarogotās krasta aizsardzības baterijas vēsturi” trīs valodās – latviešu, krievu un angļu.

Informācija par šo objektu ievietota militārā mantojuma tūrisma brošurā un kartē (pašlaik tiek drukāta), kā arī ir ievietota mājas lapā: Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis (militaryheritagetourism.info). https://militaryheritagetourism.info/lv/poi/view/154?1   

Projekta rezultātā ir uzlabota objekta pievilcība, pieejamība, ērtība apmeklētājiem un objekta drošība. No torņa skatu platformas paveras lielisks skats uz Ventspils jūras vārtiem un Ventas upes grīvu.

Torņa un krasta baterijas atjaunošanas un pārveides par tūrisma objektu tika veikta Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas un Ventspils pašvaldības līdzfinansējumu projekta “Militārais mantojums“ ietvaros, ko īsteno Kurzemes plānošanas reģions. Šī projekta ietvaros tiek ne tikai apkopota informācija par militārā mantojuma objektiem https://militaryheritagetourism.info/lv   un izveidots militārā mantojuma maršruts, bet arī atjaunoti daļa kādreizējo militāro objektu, padarot tos pieejamus tūristiem.

Torņa atrašanās vieta:

Saulrieta iela, Ventspils,

GPS 57.37789, 21.52664

Projekts “Militārais mantojums” tiek īstenots INTERREG Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros .#militaryheritage #militāraismantojums #Militaarajaloopärand #Militärerbe #Военноенаследие

Informāciju sagatavoja:
Jana Kalve
Kurzemes plānošanas reģiona
Projekta “Militārais mantojums” vadītāja
Jana.kalve@kurzemesregions.lv  

“Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”) tiek realizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam.

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.