Šī gada 17. maijā koncertzālē “Latvija”, Ventspilī, norisinājās šī gada Kurzemes biznesa forums, kas klātienē pulcēja vairāk nekā 150 uzņēmējus un nozaru ekspertus, lai rastu atbildes uz to, kā būt konkurēt un eksportspējīgiem, kā strādāt inovatīvi un veidot, attīstīt biznesu mūsdienu mainīgajos apstākļos. Visas dienas garumā apmeklētajiem bija iespēja uzklausīt dažādu nozaru ekspertus, uzdot tiem jautājumus un mijiedarboties ar biznesa līderiem.

Forumu ar uzrunām atklāja Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš un Latvijas Republikas ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Ar savu pieredzi un iedvesmas stāstiem dalījās SIA “Azeron” līdzdibinātājs Jānis Kulbārdis, Restorāna 36.line vadītājs Lauris Aleksejevs, “TestDevLab”, sabiedrisko attiecību vadītājs, tehnoloģiju bloga Kursors.lv vadītājs Kristaps Skutelis, inovāciju uzņēmuma “InPass” izpilddirektors un uzņēmumu “Inrex” un “InserIT” līdzīpašnieks Raivis Ekšteins, uzņēmumu “Cube”, “Aerodium Technologies” un “Beat The Storm” līdzdibinātājs Ingus Augstkalns un uzņēmuma “Blue Shock Race” vadītājs Artis Daugins.

Par Latvijā saražotās enerģijas eksporta potenciālu runāja Eiropas parlamenta viceprezidents Roberts Zīle, Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāre Līga Kurevska, Vēja enerģijas asociācijas izpilddirektore Lāsma Līvzeniece, AS “Latvenergo” valdes loceklis Kaspars Cikmačs un pašvaldības iestādes “Ventspils osta” vadītājs Imants Sarmulis. Šīs sadaļas moderators bija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Latvijas Republikas ekonomikas ministre Ilze Indriksone, Ventspils brīvostas pārvaldes pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs, Viedās un energoefektīvās pilsētvides tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis un SIA “Baltijas Elektro Sabiedrība” valdes priekšsēdētājs Edgars Bergholcs, SIA “VK Tranzīts” valdes priekšsēdētājs Renārs Pūce un SIA “Abavas Dārzi” valdes loceklis Mārtiņš Barkāns diskutēja par galvenajiem īstermiņa izaicinājumiem Latvijas uzņēmējdarbības vidē, kas liedz straujāk augt un eksportēt. Diskusiju moderēja LTRK viceprezidents, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas viceprezidents un Ventspils Augstskolas padomes priekšsēdētājs Kristaps Klauss.

Diskusijā par viedajām pilsētām piedalījās automatizācijas risinājumu uzņēmumu grupas SIA “Echoo Group” / SIA “BISS” līdzīpašniece Annija Eizernama, uzņēmuma “RedFrog” līdzdibinātājs, VAS ES Metacity projekta vadītājs, asociācijas “VRARA Baltics” viceprezidents Toms Žunna, LMT inovāciju ekosistēmu daļas vadītāja Elīna Lidere, SIA “Grupa93” vadītājs un starptautiskā pilsētplānošanas pasākuma “Mad City Rīga” dibinātājs Neils Balgalis, kā arī pilsētplānotājs un izpilddirektors atvērto inovāciju kustībā “VEFRESH Rīga” Viesturs Celmiņš.

Foruma moderators bija televīzijas un radio darbinieks, producents, žurnālists un teātra režisors Pauls Timrots.

Pasākumu projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros organizēja Ventspils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un pasākuma organizatoriskajiem partneriem – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.