Šī gada 26. maijā projekta  Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) ietvaros Ventspilī, koncertzālē “Latvija” tika organizēts Kurzemes biznesa forums, kurš pulcēja uzņēmējus un nozaru ekspertus, lai rastu atbildes uz jautājumiem, kā būt konkurētspējīgiem, kā strādāt inovatīvi un kā veidot un attīstīt biznesu mūsdienu mainīgajos apstākļos. Visas dienas garumā apmeklētajiem bija iespēja uzklausīt dažādu nozaru ekspertus, uzdot tiem jautājumus un mijiedarboties ar biznesa līderiem.

Forums tika atklāts ar Kurzemes biznesa konferenci, kurā uzstājās Ventspils valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš, stāstot par uzņēmējdarbības vidi Ventspilī. Turpinājumā SIA “Bucher Municipal” vadītājs Mikus Brakanskis un SIA “Asya” vadītājs Ēvalds Urtāns vēstīja par inovatīvām ražošanas metodēm viņu uzņēmumos. “Accenture” Kurzemes reģiona vadītājs Guntis Čoders iepazīstināja ar aktuālām IT inovācijām biznesam. Savukārt, “Altum” Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Zandberga, “Ventspils Augsto tehnoloģiju parka” valdes locekle Ilze Valdmane un LIAA Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Liene Kataševska stāstīja par to, kādas ir iespējas finansēt savas biznesa ieceres.

Ar aizraujošu stāstījumu par sava uzņēmuma dibināšanu un attīstību forumu turpināja SIA “Silja” valdes priekšsēdētāja Silva Jeromanova-Maura. LatBAN “Gada investors 2021”un biznesa enģelis Voldemārs Brēdiķis informēja par iemesliem, kādēļ jāinvestē inovācijās un jaunuzņēmumos. Par aprites ekonomikas nozīmi uzņēmumu eksportspējas stiprināšanā stāstīja AS “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps.

Foruma turpinājumā norisinājās paneļdiskusija par inovatīvu un eksportspējīgu uzņēmējdarbību jaunajos energoresursu tirgus apstākļos. Diskusijā piedalījās AS “Sadales Tīkls” valdes loceklis Jānis Kirkovalds, SIA “Virši-A” biznesa attīstības vadītājs Jānis Bethers, SIA “Ventspils Nafta Termināls” biznesa attīstības vadītājs Reinis Āzis, SIA “RCG Lighthouse” dibinātājs un vadītājs Kaspars Osis, LTRK viceprezidents, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors un Ventspils Augstskolas padomes priekšsēdētājs Kristaps Klauss un Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu nodaļas vadītājs Gatis Silovs. Diskusiju moderēja Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Foruma noslēdzošā daļa bija veltīta tūrisma “restartam” pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas. Ventspils valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš informēja par tūrisma nozares jaunumiem Ventspilī. Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis vēstīja par Latvijas un Eiropas tūrisma pārmaiņām, tendencēm un prioritātēm. Latvijas restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis iepazīstināja ar ēdināšanas biznesa izaicinājumiem pandēmijas un aktuālo ģeopolitisko notikumu kontekstā. “Pasiekstes Vējdzirnavas” īpašnieki Veinbergu ģimene iepazīstināja ar Pasiekstes vējdzirnavu attīstības stāstu. Savukārt, par tūrisma nozares iespējamiem nākotnes scenārijiem stāstīja Biznesa augstskolas “Turība” Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingerbērziņš. Nobeigumā Ekonomikas ministrijas biroja vadītājs Artūrs Butāns informēja par tūrisma attīstību un pārorientēšanu reģionos.

Forumu klātienē apmeklēja vairāk nekā 100 dalībnieku, kuri atzinīgi novērtēja iespēju pasākuma ietvaros piedalīties vērtīgās diskusijās par aktuālajām tēmām, kā arī noklausīties nozaru ekspertu un biznesa līderu uzstāšanos un pieredzes stāstus. Tāpat par vērtīgu tika atzīta arī iespēja neformālām sarunām ar Kurzemes uzņēmējus, pašvaldības pārstāvjiem, kā arī savas un citu nozaru ekspertiem visas dienas garumā.

Pasākumam tika nodrošināta arī tiešraide, kura bija redzama Youtube Ventspils valstspilsētas pašvaldības kanālā un vietnēs  www.db.lv  un www.konferences.db.lv. Iespēju noskatīties forumu tiešsaistē izmantoja vairāk kā 4000 skatītāju. Tiešraides ieraksts pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=EGrjMjyQSyg&t=5667s

Pasākumu organizēja Ventspils pilsētas dome sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un pasākuma organizatoriskajiem partneriem – Zaļo un viedo Tehnoloģiju klasteri un Ventspils tūrisma informācijas centru.

Ar detalizētu programmu un pasākuma dalībniekiem var iepazīties mājaslapā: https://www.kurzemesbiznesaforums.lv/

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.

Papildu informācijai par projektu:
Viktorija Reine
Kurzemes plānošanas reģiona projektu koordinatore
e-pasts: viktorija.reine@kurzemesregions.lv