2023. gada 15. novembrī zoom patformā norisinājās Kurzemes plānošanas reģiona (KPR) organizētā Kurzemes pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatoru tikšanās, lai diskutētu par jaunumiem un aktualitātēm šajā jomā, kā arī, lai uzzinātu ko jaunu un interesantu. Šoreiz uz tikšanos tika aicināts neliels dalībnieku pulks, tā teikt paši galvenie, kuri atbild par pieaugušo izglītības koordinēšanu un attīstību savā pašvaldībā.

Šajā tikšanās reizē aktuālās tēmas par ko diskutējām bija Erasmus+ programmas iespējas – konsorcijs un Erasmus plāns, TCA pasākumi pieredzes gūšanai un ekspertu diskusija, Nordplus projektu jaunā uzsaukuma konkurss 2024. gadam un Cilvēkkapitāla vadības konferencē “Kā vadīt Latvijas cilvēkresursu attīstību?” pārspriestās tēmas Rīgas Tehniskajā universitātē 3.novembrī. Konferencē ekspertu prezentētās tēmas ir saistošas un aktuālas arī mums, pieaugušo izglītības koordinatoriem KPR, lai šīs jomas attīstīšanu un popularitātes veicināšanu koordinētu profesionāli un ilgtspējīgi.

Un, protams, kā jau šādās tikšanās reizēs ierasts, dalībniekiem bija sarūpēts arī kāds pieredzes stāsts par un ap pieaugušo izglītību Kurzemē. Šoreiz tā bija iespēja iepazīt, uzzināt vairāk un uzklausīt arī atziņas par pieaugušo izglītības apmācību kursu kopkatalogu www.muzizglitiba.ventspils.lv. Par šo platformu, kas ir Ventspils izglītības pārvaldes pārziņā un, ko tehniski uztur Ventspils Digitālais centrs, dalībniekiem stāstīja Ventspils tehnikuma direktore Kristīne Vagnere-Davidova. Kristīne ir viena no platformas administratoriem, pārzin platformas tehnisko un satura risinājumu par 99,99%, ir testējusi platformu gan tās izstrādes laikā, gan strādā ar platformu kopš tās oficiālās atvēršanas 2022. gada 6. novembrī. Savā stāstījumā viņa atklāja ne tikai platformas plusus un ieguvumus, ko tā sniedz gan izglītoties gribētājiem, gan izglītotājiem, bet arī par datu ievākšanas un uzkrāšanas iespējām, pieaugušo izglītības attīstīšanai un finansējuma plānošanai no pašvaldības puses. Tāpat dalībniekiem bija unikāla iespēja uzzināt par secinājumiem, kuri radušies platformas gada darbības laikā: kas platformā nestrādā tā kā bija plānots?; kas nepieciešams papildināt un uzlabot?; kādas ir lietotāju pretenzijas un ieteikumi? u.c.

Lai gan šoreiz koordinatoru tikšanās notika tiešsaistē un nelielā dalībnieku kompānijā, tā izvērtās par radošu un vērtīgu, gan uzklausot jaunumus pieaugušo izglītības jomā, gan uzzinot vairāk par ventspilnieku  mūžizglītības platformu, kas raisīja noderīgas diskusijas. Pasākuma izskaņā pašvaldību koordinatori izstāstīja par notikumiem viņu pašvaldībā pieaugušo izglītībā, par iecerēm vēl decembrī un par interesantiem atklājumiem – jaunas apmācību tēmas, viņu organizēti tiešsaistes vebināri, kur piedalīties varēs ikviens interesents, noderīgi lektoru kontakti u.c.

Paldies Kurzemes pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatoriem par degsmi un aktīvu darbošanos, lai attīstītu un popularizētu Kurzemes pieaugušo izglītības kopienu.

Lai radoša un veiksmīga sadarbība Kurzemē!

KPR pieaugušo izglītības jomas reģionālā koordinatore

Agnese Lāce