No 20. līdz 24. novembrim Liepājā viesojās Vardafjellas vidusskolas skolēni un pedagogi. Pieredzes apmaiņas vizīte iesākās ar tikšanos Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolā, kuras laikā abu valstu skolēnu mācību uzņēmumi iepazīstināja ar sevi, kas ļāva iepazīt starptautiskās tirdzniecības aspektus.

Vizītes ietvaros Norvēģijas pārstāvji iepazina Liepājas valstspilsētu un tās apkārtni, apmeklējot Liepājas Olimpisko centru un tur esošo Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību “Spārni”, Zinātnes un izglītības inovāciju centru, noskatoties zinātnes teātri “Pirāta stāsti”.

Vizītes dalībniekiem bija iespēja apskatīt Karostu un piedalīties ekskursijā ar šova elementiem Karostas cietumā. Ekskursija sniedza ieskatu Karostas vēsturē un atklāja jaunas šīs pilsētas daļas perspektīvas.

Turpinot pieredzes apmaiņu, Norvēģijas pārstāvji piedalījās izglītojošās aktivitātēs, ko sagatavoja Impact Hub Liepāja un Liepājas Valsts tehnikums, daloties savā pieredzē ar norvēģu skolēniem un pedagogiem.

Šādas vizītes ir lielisks veids, kā paplašināt skolēnu un pedagogu redzesloku, iepazīties ar citu valstu izglītības sistēmu un kultūru, kā arī dalīties savā pieredzē un zināšanās.

Pieredzes apmaiņas pasākums notika Kurzemes plānošanas reģiona projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.