Pasaules mazākajā izstāžu zālē, kas atrodas “Linmeijera” namā Aizputē (Pasta ielā 6) šobrīd ir apskatāma mākslinieces Andas Poikānes mākslas darba izstāde, kas rosina meklēt attiecības starp ķermenisko un neķermenisko, ieraudzīt, ka robežas var mainīties.

Mākslas instalāciju veido vairāki telpiski objekti. Mākslas darba ideja ir sinhronizēta ar lielu, telpisku mākslasdarbu Sēlijā. Meklējumi mentālai telpai rodami abos “skata” (projekcijas) veidos. Apzināta mākslas darbu realizācija nomaļās Latvijas teritorijās, rosina atrast “skata laukuma” centru pašā vērotājā.

Tēlnieces Andas Poikānes (1972) radošais rokraksts atpazīstams ar unikālām terakotas skulptūrām un meistarīgām sīkplastikas formām. Radošajā darbā māksliniece meklē saikni starp arhaisko un šodienu, velta uzmanību mākslas izteiksmes veidam caur savu estētisko uztveri. Anda rada vizuālus stāstus, neierobežojot sevi noteikta žanra robežā. Viņas spilgtākie radošie notikumi ir mākslas plenērs “Mundum” Nepālā 2023.gadā, mākslas projekts “Krēslas ainavas” Īvandes baznīcā 2023.g., “Trauslu objektu pārvietošana” Tēlniecības kvadriennālē Rīga-2020. Ārtelpa noteiktos apstākļos, var kļūt par citas telpas iekštelpu, līdzīgi kā idejā, ka fiziskā sirdī var mājot neaptverami liels Gars. “Jo cilvēks, kura sirds ir klusēšanas pilna, nepavisam nav tāds, kā tas, kura sirdi piepilda klusums” /Gorans Pavičs/.

Pasaules mazākā izstāžu zāle Aizputē darbojas visu diennakti, un mākslas darba aplūkošana ir pieejama ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim, ieskatoties traktiera durvju atslēgas caurumā. Pasaules mazāko izstāžu zāli Aizputē izveidojuši “Linmeijera” nama saimnieki Vilis Brūveris un Helēna Zīlīte kopā ar arhitektu Ivaru Šmitu. Izstāžu zāle ir 10 centimetrus liels stikla kubs, kurā top dažādi mākslinieku darbi.

Informācija par izstāžu zāles darbību, kā arī komunikācijas platforma jaunajiem mākslinieku darbiem un to izstādīšanai ir pieejama tās Instagram un Facebook profilos: @thesmallestart

Vairāk informācijas:
Vilis Brūveris
Pasaules mazākās izstāžu zāles kurators
Biedrības “Linmeijers” vadītājs
tālr.nr. +371 26132223