LLI-010 “DABAS TŪRISMS VISIEM (UniGreen)”

Sākot ar 20.maiju, Kurzemes plānošanas reģions uzsāk akciju aktīvākam dzīvesveidam #takoKurzemē. Tās mērķis ir veicināt visus iedzīvotājus iet dabā, iepazīt dabas takas un takot Kurzemē, kā arī dalīties ar savām bildēm un iespaidiem sociālajos tīklos – Facebook, Instagram vai Draugiem.lv, izmantojot tēmturi (tagu) #takoKurzemē. Reizi nedēļā tiks izraudzīts viens laimīgais, kas saņems īpašu balvu no projekta “Dabas tūrisms visiem” – somu ar takošanai noderīgu inventāru. Akcija ilgs visu vasaru un tās laikā ceļotāji ir aicināti takot arī Lietuvas takās, šajā gadījumā lietojot tēmturi (tagu) #takaisperLietuvą.

Balvu ieguvēji katru nedēļu tiks izziņoti Kurzemes plānošanas reģiona Facebook profilā un mājaslapā www.kurzemesregions.lv, daloties ar uzvarētāja bildēm.

No akcijas dalībniekiem sociālajos tīklos sagaidām gan vienkāršas, ikdienišķas, ģimeniskas bildes ar jūsu takošanas piedzīvojumiem, gan skaistus dabas skatus, gan, protams, sevišķi priecāsimies, ja izdosies noķert kādu īpašu un neparastu kadru.

Informācijai par Kurzemes un Ziemeļlietuvas takām aicinām izmantot arī mūsu jauno dabas taku ceļvedi, kas ietver informāciju par vairāk kā 80 dabas takām un ir pieejams visos Kurzemes novadu Tūrisma informācijas centros. Ceļvedī ar zaļu krāsu ir izceltas takas, kas pilnībā vai daļēji pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, senioriem un vecākiem, kas ceļo ar bērnu ratiņiem, tāpēc sevišķi priecāsimies, ja akcijā piedalīsies arī cilvēki ar invaliditāti, gados vecāki cilvēki un, protams, visa ģimene.

Noderīgs palīgs Kurzemes taku iepazīšanai būs arī  īpaši izveidotā sadaļa Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā – Dabas takas, kur pieejami gan taku apraksti, gan arī audio un videomateriāli.

Dabas takas Kurzemē un Ziemeļlietuvā

Ceturtās nedēļas uzvarētāji (publicēti 17.06.)

🏆4.nedēļas #takoKurzemē uzvarētāji, kas balvā iegūst somas:
Agnese Lagzdiņa ar Kazdangas parka taku;
Ieva Neilande ar Kolkas priežu taku; un
lietuviete Reda ar Dunikas purva taku!
Apsveicam, meitenes!!!

Vai zinājāt, ka Kazdangas parks ir lielākais Latvijā? Parka platība ir 196ha un tā takas vijas 9km garumā, bet pilnīgi noteikti var iet arī mazāku distanci, sevišķi, ja takojat ar bērniem, kā pagājšnedēļ to izdarīja Agnese ar ģimeni:) Parkā nesen izbūvēta lieliska ezera laipa ar skatu platformu, kas ļauj baudīt ainavu arī no augšas!
Savukārt Ieva ar ģimeni izvēlējās Kolkas priežu taku, kas ir nedaudz īsāka (1,5km) un vieglāk izejama arī senioriem. Šajā takā redzēsiet daudz iespaidīgas žuburainas zemzaru priedes, kas ir vairāk kā simts gadus vecas!
Prieks, ka akcijā iesaistījušies arī mūsu Lietuvas kaimiņi, Redai sanācis jauks foto ar Dunikas purva laipas ainavu👍

Milzīgs paldies arī pārējiem, kas dalījās ar saviem dabas taku foto!!! Turpinām takot un ļoti gaidām jaunas bildes📸🤩

Akciju īstenojam ar Interreg Latvia – Lithuania Programme atbalstu

#Interreg, #LatLit, #UniGreen

🏆4.nedēļas #takoKurzemē uzvarētāji, kas balvā iegūst somas:Agnese Lagzdiņa ar Kazdangas parka taku;Ieva Neilande ar Kolkas priežu taku; unlietuviete Reda ar Dunikas purva taku!Apsveicam, meitenes!!!Vai zinājāt, ka Kazdangas parks ir lielākais Latvijā? Parka platība ir 196ha un tā takas vijas 9km garumā, bet pilnīgi noteikti var iet arī mazāku distanci, sevišķi, ja takojat ar bērniem, kā pagājšnedēļ to izdarīja Agnese ar ģimeni:) Parkā nesen izbūvēta lieliska ezera laipa ar skatu platformu, kas ļauj baudīt ainavu arī no augšas!Savukārt Ieva ar ģimeni izvēlējās Kolkas priežu taku, kas ir nedaudz īsāka (1,5km) un vieglāk izejama arī senioriem. Šajā takā redzēsiet daudz iespaidīgas žuburainas zemzaru priedes, kas ir vairāk kā simts gadus vecas!Prieks, ka akcijā iesaistījušies arī mūsu Lietuvas kaimiņi, Redai sanācis jauks foto ar Dunikas purva laipas ainavu👍Milzīgs paldies arī pārējiem, kas dalījās ar saviem dabas taku foto!!! Turpinām takot un ļoti gaidām jaunas bildes📸🤩Akciju īstenojam ar Interreg Latvia – Lithuania Programme atbalstu#Interreg, #LatLit, #UniGreen

Gepostet von Kurzemes plānošanas reģions am Sonntag, 16. Juni 2019

Projekta “Dabas tūrisms visiem” aktivitātes tiek īstenotas ar Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona
UniGreen Projekta vadītāja
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregionslv