No 2022.gada 7. līdz 11. novembrim projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) ietvaros Ventspilī pieredzes apmaiņas vizītē viesojās pārstāvji no Vardafjellas vidusskolas Norvēģijā.

Vizīte iesākās ar kopīgu Ventspils un norvēģu skolēnu picas darbnīcas meistarklasi, kuras laikā abu valstu pārstāvjiem bija iespēja iepazīties vienam ar otru un pārrunāt plānotās vizītes notikumus.

Nākamajā dienā devāmies uz Ventspils dizaina darbnīcu RADE, kur “Nākotnes klasē” katram bija iespēja iemācīties izveidot dizainu un uzdrukāt to uz krūzītes.

Pēcpusdienā Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas un Ventspils 2.vidusskolas skolēni bija sagatavojuši norvēģu skolēniem orientēšanās uzdevumus Ventspils pilsētā.

Trešās dienas pirmā puse tika aizvadīta Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā, kur abu valstu skolēnu mācību uzņēmumi prezentēja savu produkciju, kā arī notika ideju ģenerēšanas paraugstunda. Abu valstu skolēni veica apmaiņu ar produkciju, lai to tirgotu savā valstī, tādējādi Latvijas skolēnu vāktās zāļu tējas aizceļoja uz Norvēģiju, bet norvēģu skolēnu saražotā garšvielu sāls tiks tirgota Latvijā.

Viesojāmies pie inovatīvu, ergonomisku videospēļu aksesuāru ražotāja – SIA Azeron, kur tikām iepazīstināti ar uzņēmuma vēsturi un šī brīža izaicinājumiem. Vēlāk devāmies ekskursijā uz Ventspils zinātnes centru Vizium.

Vizītes noslēguma dienā viesojāmies Biznesa akadēmijā, kur tikām iepazīstināti ar atšķirīgāku veidu, kā iegūt augstāko izglītību, kā arī uzzinājām par LIAA Ventspils biznesa inkubatora piedāvātajām iespējām uzņēmējdarbības atbalstam.

Pēcpusdienā apmeklējām Ventspils Jaunrades nama planetāriju, pēc kura kopīgi izvērtējām vizītes laikā iegūtās zināšanas un pieredzi, kā arī iedvesmojāmies no Burgerbāra īpašnieku pieredzes stāsta.

Kopumā brauciena dalībnieki pasākumu vērtē kā pozitīvu pieredzi, neskatoties uz lielām abu valstu atšķirībām, ir daudz tādu lietu, ko varam mācīties viens no otra.

Aicinām noskatīties Norvēģijas  Vardafjellas vidusskolas skolēnu sagatavoto atskatu uz viesošanos Ventspilī:

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.

Papildu informācijai:
Viktorija Reine
Kurzemes plānošanas reģiona projektu koordinatore
e-pasts: viktorija.reine@kurzemesregions.lv