Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Maršruts vijās gar Aukštaitijas nacionālā parka mežiem un ezeriem – Lūšu, Asalnai, Balošas, Amajas, Linkmena un Alksnas. Aukštaitijas nacionālais parks ir senākais Lietuvā un kopš 20. gadsimta vidus tas pazīstams kā ūdens tūrisma Meka savu neskaitāmo ezeru dēļ. Ceļā ir daudz vietu, kur piestāt, atpūsties un baudīt dabu, tāpēc pat karstā vasaras dienā, tas jūs nenogurdinās.
Ceļu ieteicams sākt Aukštaitijas nacionālā parka Apmeklētāju centrā, kur pieejama arī detalizēta informācija par maršrutu un apskates objektiem. Noteikti apmeklējiet arī pie Apmeklētāju centra netālu esošo Palūšes koka baznīcu, kas uzbūvēta bez dzelzs naglām un ir viena no vecākajām koka svētnīcām Lietuvā. Tad pa riteņbraucēju celiņu un tālāk pa asfaltētu ceļu dodieties Meiroņu ciemata virzienā. Ciemata galā asfaltētais segums beidzas un maršruts turpinās pa maziem grants un meža ceļiem. Pa ceļam vērts apskatīt skaisto Asalnu ezera krastā augošo Asalnu priedi, ozolu un pilskalnu Puzinišķu ciematā, kā arī Salos II etnogrāfisko ciemu. Noteikti uzkāpiet Ladakalnā, jo fantastiskais skats, kas paverās no tā augšas, pavisam noteikti ir tā vērts. Ceļā būs arī Šilinišķu skatu tornis, kam ir īpatnēja forma un kas ir pirmā skatu platforma Lietuvā, kas ierīkota uz mobilo telekomunikāciju antenas torņa. Stripeiķu ciematā arodas Senās dravniecības muzejs, kas iepazīstina ar biškopības vēsturi un piedāvā nobaudīt dažādas medus šķirnes. Labiekārtota atpūtas vieta pieejama gan turpat muzeja teritorijā Tauragnas upes krastā, gan arī pie Ginuču ūdens dzirnavām. Medžukalna avotiņš remdēs slāpes pirms pēdējā maršruta posma atpakaļ uz Palūši. Maršruts ieteicams ar velosipēdu, taču aktīvākie kājāmgājēji var mērot maršrutu arī kājām. Maršruts neiet pa ceļiem ar intensīvu satiksmi, tāpēc ir drošs pat riteņbraucējiem – iesācējiem.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Aukštaitijas nacionālais parks. Ieteicamais sākuma punkts: Aukštaitijas nacionālā parka Apmeklētāju centrs, Lūšu iela 16, Palūše

Takas sākums kartē: Lat:55.32893,Lon:26.10224

Pieejamība: 

 (pa meža ceļiem)

Apskatei nepieciešamais laiks: 4h (ar velosipēdu), 1-2 dienas (kājām)

Garums: 45 km

Marķējums: Nav marķēta

Veids: Cilpveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Asfaltēts segums, grants ceļš, meža ceļš.
Braucot ar velo, ņemiet vērā, ka atsevišķos posmos maršruts var būt grūti izbraucams irdeno smilšu dēļ.

Labiekārtojums: 

Skatu turnis, skatu platforma

Palūšē:   

Ginuču ciematā: 

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu, ar vilcienu (līdz Ignalinai)

Uzturēšanās noteikumi:  

Apsaimniekotājs: Aukštaitijas nacionālā parka un Labanoras reģionālā parka direktorāts, +370 38647478, info@aparkai.lt

Info: Aukštaitijas nacionālā parka Apmeklētāju centrs, Lūšu iela 16, Palūše, +370 38647478, info@aparkai.lt, www.aparkai.lt

Tuvākie veikali: Palūše, Ginūči

Tuvākās DUS: Ignalina