Gaigala:

Putnu sugu daudzveidības un skaita ziņā Būšnieku ezers ir ievērojami bagātāks par citiem ezeriem ziemeļrietumu Kurzemē. Šeit sastopams arī aizsargājams, neparasts putniņš – gaigala.

Apmeklē Būšnieku ezera dabas taku un ezera laipu un iepazīsti, kā kurš putniņš izskatās un kāda ir tā dziesma! Vairāk informāciju par taku skati zemāk!

Noklausieties takas audio:

 

Noskatieties takas video:

Apraksts:

Būšnieku ezers kļuvis par brīnišķīgu aktīvās atpūtas cienītāju objektu, kura īpašo dabas skaistumu tagad iespējams izbaudīt ne tikai peldētājiem un laivotājiem, bet, dodoties pa jauno, 9 km garo dabas taku apkārt visam ezeram, arī velobraucējiem, skrējējiem, pastaigu mīļotājiem un arī ornitologiem.

Aktīvā dzīvesveida piekritējus iepriecina arī izveidotā veselības taka ar 10 vingrošanas stendiem visām vecuma grupām. Ezera purvainajā krasta zonā izveidota jaunā 187 metru gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai, uz kuras uzstādīti arī soliņi un informatīvā planšete ar Būšnieku ezerā sastopamo putnu attēliem. Veloceliņa posmā uzstādīti informatīvie stendi par dabas liegumu un tajā sastopamo floru un faunu. Dabas liegums Būšnieku ezera krasts izveidots 2004. gadā, lai aizsargātu dažādus Eiropas nozīmes biotopus, tas ir 49 hektārus plašs un iekļauts Eiropas aizsargājamo dabas teritoriju Natura 2000 tīklā.

Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes,  laivu bāzē var iznomāt laivu, bet aktīvā ūdens sporta cienītāju ērtībai ierīkotas laipas.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas liegums “Būšnieku ezera krasts”, Ventspils. Ieteicamais sākuma punkts: Būšnieku ezera laivu bāze (Staldzenes iela 70)

Takas sākums kartē: Lat:57.45294, Lon:21.62905

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 2h

Garums: 9 km

Marķējums: Marķēta ar speciālām norādēm – koka dēlīši ar paveiktās distances norādi ik pēc kilometra

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: grants šķembu segums, laipas, asfaltēts ceļš

Labiekārtojums:  

 (laivu bāzē, tikai tūrisma sezonā)

Skatu platforma 

Nokļūšana:  ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

 (aizliegts pludmales peldvietas zonā)

Apsaimniekotājs: P/i Komunālā pārvalde, 29478091, kom.parvalde@ventspils.lv

Info: Ventspils tūrisma informācijas centrs, Dārzu iela 6 (Ventspils Prāmju pasažieru terminālis, 1.stāvs), 29232226, tourism@ventspils.lv, www.visitventspils.com

Tuvākie veikali, DUS: Ventspils