Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Nesen izveidotā, modernā taka atrodas Širvēnas ezera krasta dienvidu pusē. Tā savieno Kestutis un J.Basanavičus ielas un stiepjas paralēli J.Bielinis ielai. Taka ir pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un uz tās ik pēc posma uzsādītas velosipēdu novietnes, soliņi, atkritumu tvertnes, informācijas zīmes, pieejams apgaismojums atpūtas vietās. Taka iepazīstina ar nozīmīgākajiem Biržu kultūras pieminekļiem – bankas ēku kompleksu, kas celts 1934. gadā, strūklakām, Biržu pils (cietokšņa) kompleksu, kas celts 16. gadsimtā un atjaunots 20. gadsimta otrajā pusē, kurā šobrīd atrodas bibliotēka un Biržu reģiona muzejs “Sela” (www.birzumuziejus.lt), Evaņģēlisko Reformātu baznīcu, kas celta 1874. gadā pēc Rīgas arhitekta H.Šēla projekta (evaņģēliskie reformāti apmetās pilsētā Radzivilu dzimtas valdīšanas laikā). Tālāk taka stiepjas gar Širvēnas ezeru. Tas ir vecākais mākslīgais ezers Lietuvā. Tas izveidots 1575. gadā, kad Biržu aizsargcietokšņa izveides laikā Radvili izbūvēja aizsprostu divju upju satekā, kas tek caur Biržiem – Apaščas un Aglonas. Mūsdienās ezera platība ir 325 ha un tā vidējais dziļums ir 2,22 m. Ezerā ir 15 salas. Tā niedrājos sastopamas vairāk kā 80 putnu sugas.

Gājēju tiltiņš (525 m) pār ezeru savieno pilsētu ar Astravas muižu.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Biržu Reģionālais parks, Birži. Ieteicamais sākuma punkts: tilts pār Aglonas upi Kestučo ielā

Takas sākums kartē: Lat:56.20173,Lon:24.75408

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1,5 h (vienā virzienā)

Garums: 3 km (vienā virzienā)

Marķējums: Marķēta ar norādes zīmēm

Veids: Līnijveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Bruģis, dēļu laipa, asfaltēts segums, grants šķembu segums

 (lietus laikā un ziemā laipa var būt slidena. Pavasarī un rudenī atsevišķi takas posmi var būt applūduši)

Labiekārtojums:  

 Pilsētā

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Biržu rajona pašvaldības administrācija, +370 686 73742, info@visitbirzai.lt

Info: 

Biržu Reģionālā parka Apmeklētāju centrs, Rotušes iela 10, Birži, +370 687 58343, +370 608 51598, info@birzuparkas.lt, birzuparkas.lt 

Biržu Tūrisma informācijas centrs, J. Janonio iela 2, Birži, +370 686 73742, info@visitbirzai.lt, www.visitbirzai.lt

Tuvākie veikali, DUS: Birži