Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Kalnu dabas taka vijās gar Loša upi – skaistu, seklu, akmeņainu upīti. Takā izvietoti mīklu minēšanas stendiņi, kas palīdzēs arī noorientēties takā, kā arī informācija par apskates objektiem – brūnogļu transportēšanai izveidoto dzelzceļa uzbērumu, zilā māla stāvkrastu un Airīšu dižakmeni. Dabas takā iekārtotas vairākas atpūtas vietas, ugunskura vieta un nojume piknikam. Taka ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām, gan pārgājieniem – apmeklētāju ērtībām ir izveidotas laipas un kāpnes. Pārsteigumu noteikti sagādās divi savdabīgie tiltiņi, kas ir šīs takas “odziņa”, jo to šķērsošana prasa zināmu koncentrēšanos un drosmi.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

 

Atrašanās vieta: Nīgrande. Ieteicamais sākuma punkts: Kanavišķu ūdenskrātuves slūžas (ir brūnā norādes zīme uz dabas taku)

Takas sākums kartē: Lat:56.45871,Lon:22.11609

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: 2,6 km

Marķējums: Ik pēc posma izvietoti informācijas stabiņi ar uzdevumiem un informāciju

Atvērta: Ziemā nav ieteicama

Veids: Cilpveida

Grūtību pakāpe: 

Segums:  Iestaigāta taka, dēļu laipa

 (lietus laikā taka var būt slidena)

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Nīgrandes pagasta pārvalde, 63864239, nigrande@saldus.lv. Zemes īpašnieks: Vineta Ignāte, tel. 29341073

Info: Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs,  Striķu iela 3, Saldus, 63807443, tic@saldus.lv, www.turisms.saldus.lv 

Tuvākie veikali: Kalni, Nīgrande

Tuvākās DUS: Ezere, Skrunda, Saldus