Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Taka iepazīstina ar Mikitai dabas rezervātu un tajā sastopamiem vērtīgiem arheoloģiskiem atradumiem. Rezervāts izveidots, lai saglabātu un parādītu apmeklētājiem Žemaitijai raksturīgo kalnaino ainavu ar mežu, laukiem, pļavām, pakalniem, nelieliem purviem, lauku saimniecībām, arheoloģiskiem atradumiem, retu sugu biotopiem, augiem, sēnēm, dzīvniekiem, kā arī dabiskiem hidrogrāfiskiem elementiem.

Mikitai pagānu upurkalns ir takas augstākais punkts. Saskaņā ar leģendām, Mikitai pagānu upurkalnu uzcēla zviedri. Senos laikos tas kalpoja par upurēšanas vietu dieviem. Ejot no kalna pa meža taku, sasniegsiet Lūgšanu aku, kas ir piltuves tipa bedre ar diametru 2 m un dziļumu līdz 50 cm, bruģēta ar akmeņiem. Saskaņā ar leģendām šeit tika piedāvāti upuri. Vēlāk, lai ziedojumi netiktu izpostīti, aka tika noslēgta ar akmeņiem. Tālāk vienā takas pusē redzēsiet purvu, bet otrā – kalna pakājē esošo, teikām apvīto akmeni – Velna pēdu, kura izmērs ir 4,5 x 2,5 x 4 m. Saskaņā ar leģendu, velns šeit iznīcināja baznīcu, kas stāvēja uz upurkalna, un, steidzoties prom, atstāja savas kājas nospiedumu akmenī. Tiek uzskatīts, ka akmens ir vismaz 1,5 miljardu gadu vecs. Vairāku garo, stāvo kāpumu dēļ taka nav pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Tāpat var būt apgrūtinoša arī senioriem.

 

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Žemaitijas Nacionālais parks (ziemeļu daļa), Skodas rajons, Lietuva. Ieteicamais sākuma punkts: Alkakalnis iela 1, Mikitai ciems, stāvvieta atrodas netālu no takas

Takas sākums kartē: Lat:56.12722,Lon:21.82533

Pieejamība:

Apskatei nepieciešamais laiks: 0,5 h

Garums: 1,2 km

Marķējums: Marķēta ar norādes zīmēm

Veids: Cilpveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu. No Plateļiem līdz Žemaitijas nacionālā parka ziemeļu daļai caur Žemaiču Kalvarijas ielu. Apļveida krustojumā nogriezties pa labi un braukt pa galveno ceļu līdz krustojumam ar norādes zīmi “Žemaiču Kalvarija”. Nogriezieties pa kreisi. Taisni līdz pirmajam krustojumam, turoties pa labi (grants ceļš) Barstiču virzienā. Mikitai ciematā zīme “Mikytų alkakalnis”

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Žemaitijas Nacionālā parka direktorāts, +370 448 49231; info@zemaitijosnp.lt 

Info: Žemaitijas Nacionālā parka apmeklētāju centrs, Didžioji iela 8, Plateļi, +370 448 49231; info@zemaitijosnp.lt, www.zemaitijosnp.lt/en/ 

Tuvākie veikali: Barstiči, Plateļi

Tuvākās DUS: Plateļi