Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Engures ezers ir trešais lielākais ezers Latvijā. Dabas parka teritorijā ligzdo 187 putnu sugas. Ezera apkārtne ir viena no floristiski bagātākajām teritorijām Latvijā – tā izceļas gan ar lielu sugu daudzveidību, gan arī ar dabiskumu. Parka teritorijā pavisam aug ap 800 augu sugu. Apmeklētājiem apskatāmi dzīvnieku aploki, putnu vērošanas tornis un Orhideju taka. Orhideju taka pieejama visu gadu, bet sevišķi ieteicama jūnijā, kad zied orhidejas, jo šeit sastopamas vairāk kā 22 no Latvijā sastopamajām 32 orhideju dzimtas sugām. Apvienojiet ar putnu vērošanas torņa apmeklējumu no kura paveras savdabīgā Engures ezera ainava ar niedrājiem un ūdens klajumiem, kā arī savvaļas zirgu un govju ganību apskati, kas ezera rietumu krastā dabas parkā tika uzsāktas 2002. gadā un tagad vērojamas ezera palieņu pļavās. Esiet uzmanīgi – savvaļas dzīvnieku aploks ir pieslēgts elektriskajam ganam, tāpēc neskarieties pie stieples.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas parks Engures ezers, Bērzciems. Ieteicamais sākuma punkts: stāvvieta Engures ezera krastā

Takas sākums kartē: Lat:57.25805,Lon:23.13639

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 2 h

Garums: 5 km (ar skatu torņa apmeklējumu)

Marķējums: Norādes zīmes “Orhideju taka”, “Putnu vērošanas tornis”, “Ganības”

Veids: Lokveida

Atvērta: Ieteicama no 15. aprīļa līdz 31. oktobrim. Vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī laipa līdz putnu vērošanas tornim var būt applūdusi

Grūtību pakāpe:  

Segums: dēļu laipa, iestaigāta taka
 (lietus laikā un ziemā segums un dēļu laipa var būt slidena)

Labiekārtojums:   

 ezera laivu bāzē

Skatu tornis

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu, ar vilcienu. Autoceļš P131 (Engure – Mērsrags), aptuveni 12 km no Engures ceļa kreisajā pusē norāde uz Engures ezeru (2,2 km)

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Engures ezera dabas parka fonds, 29474420

Info: 

Tuvākie veikali: Engure, Mērsrags, Bērzciems

Tuvākās DUS: Engure, Mērsrags